ŠOK ZA SRBIJU, HRVATSKA IM KORAK DALJE! Tuguju zbog mlade zvijezde, što je sve propustio!

Srbija je u četvrtfinalu Davis Cupa protiv Kazahstana doživjela rani udarac u borbi za polufinalni susret s Hrvatskom. Kazahstanci su poveli pobjedom Mihaila Kukuškina, koji je nakon više od tri sata u Madridu sa 7:6(5), 4:6, 7:6(11) slavio protiv Miomira Kecmanovića, 22-godišnjeg srpskog reprezentativnog debitanta.

Kecmanović je u ovom porazu propustio četiri meč-lopte. Prve dvije imao je kod 5:4 u odlučujućem setu, kada nije iskoristio 40:15 na servisu za pobjedu, a još dvije meč-lopte nisu mu donijele sreću u ‘tie-breaku’.

Kukuškin je iskoristio svoju ukupno petu meč-loptu, zaključivši dvoboj u kojem je ranije propustio osvojeni prvi set i ‘break’ prednosti u drugom.

Đoković treba u spas

Nakon Kecmanovićevog poraza, Srbi se uzdaju u povratak sa svojim najjačim adutom. Na redu je Novak Đoković, prvi na svijetu, kojeg čeka Aleksandar Bublik, vodeći kazahstanski igrač.

Pobijedi li Đoković, što se očekuje, Srbija bi tražila prolazak u polufinale u odlučujućem meču parova.

Hrvatska čeka

Podsjetimo, Hrvatska je svoje mjesto u polufinalu osigurala prekjučer, četvrtfinalnom pobjedom nad Italijom u Torinu.

Hrvatski reprezentativci doputovali su u Madrid i odradili prve treninge, a sada čekaju polufinalnog protivnika na kojeg će ići u petak.