HRVATSKI NIZ TRAJE I DALJE: Mektić i Pavić u finalu Torina

Autor: Dnevno GIŠ

Zelenu skupinu prošli su bez poraza, ostvarili su tri pobjede i ušli u polufinale ATP Finalsa u odličnom ritmu, a tamo su naš par Mektić i Pavić čekali Britanac Lloyd Glasspool i Finac Harri Heliovaar.

Nakon velike borbe u tri seta naš par slavio je s 2:1, 6:4, 6:7 (4) i 10:6 u setovima i tako su izborili deveto finale u 2022. godini.

Kao što rezultat sugerira u Torinu se vodila velika borba, u kojoj naš par nije izgubio niti jedan servis i spasili su pet break lopti, od kojih su tri bile odlučujući poeni u gemu.

Velika šansa

Mektić i Pavić u prvom setu oduzeli su jedan servis protivnicima, što im je bilo dovoljno za prvi set, dok je drugi otišao u tie break u kojem su bili bolji Glasspool i Heliovaar.

Pitanje pobjednika bilo je odlučeno u meč tie-breaku, u kojem je britansko finska kombinacija povela 2:0, ali nakon toga naš par osvaja četiri poena te nakon još jednog mini breaka za 9:5 znalo se tko će u finale.

U finalu Mektić i Pavić igrat će protiv Amerikanac Rajeev Ram i Britanac Joe Salisbury koji su u prvom polufinalu svladali prvi par svijeta Nizozemca Wesleyja Koolhofa i Britanca Neala Skupskog s 2:0 u setovima.

Autor:Dnevno GIŠ