HRVATSKA PREOKRETOM DO POBJEDE: Nakon neugodnog poraza lakše se diše

Autor: Dnevno GIŠ

Hrvatska teniska reprezentacija nije dobro otvorila Davis Cup natjecanje u skupini A u Bologni, u kojoj je zajedno s Italijom, Švedskom i Argentinom, te je u prvom susretu glatko poražena od Italije 3:0.

Danas su naši igrači morali pobijediti Švedsku, a u subotu moraju pobijediti i Argentinu ako žele biti među prva dva u skupini i taktika je nakon otkazivanja Čilića ista, pokušajmo izvući 1:1 i onda pustimo sve Mektiću i Paviću.

Protiv Švedske ta se taktika pokazala uspješnom, Borna Gojo nije uspio protiv Eliasa Ymera, Šved je bio bolji 2:0 u setovima, ali je nakon njega Borna Ćorić izjednačio za Hrvatsku na 1:1 protiv Mikaela Ymera.

Odlični Ćorić, Mektić i Pavić

Borna Gojo nije mogao puno protiv Eliasa Ymera, prvi set je premoćno otišao na stranu Šveda, dok je u drugom setu Gojo pružio dobar tenis i došao do tie breka u kojem je ipak bolji bio suparnik.

Nakon njega na teren su izašli Borba Ćorić i Mikael Ymer koji su odigrali dobar meč koji je trajao dva sata i četrdeset minuta, naš predstavnik slavio je s 2:1 u setovima i time dao priliku Mektiću i Paviću za prvu pobjedu Hrvatske.

Naravno najbolji par svijeta tu priliku nije propustio i s 2:0 u setovima porazio je Švedski par braću Ymer, za prvu pobjedu Hrvatske u Bologni.

Sljedeći i zadnji suparnik u Bologni nam je Argentina u subotu od 15 sati.

Autor:Dnevno GIŠ