BRAVO! STIGLE FANTASTIČNE VIJESTI: Hrvatska prvi put ima osvajača prestižnog turnira u Londonu

Hrvatski tenisač Nikola Mektić i Nizozemac Wesley Koolhof osvojili su završni turnir u Londonu pobjedom nad austrijsko-francuskom kombinacijom Jürgenom Melzerom i Edouardom Roger-Vasselinom.

Nakon sat i 18 minuta igre bilo je 6:2, 3:6, 10:5 za hrvatsko-nizozemsku kombinaciju.

Hrvatski i nizozemski tenisač lakoćom su dobili prvi set dva put oduzevši servis protivniku. Na svoj servis bili su jako sigurni za konačnih 6:2.

U drugom setu austrijsko-francuskoj kombinaciji bio je dovoljan jedan break, onaj u četvrtom setu da izjednače u setovima.

Mektić i Koolhof izgubili su prvi poen u odlučujućem setu, nakon čega su nanizali četiri poena, došli do prednosti koju više nisu ispuštali do kraja za zasluženi naslov u Londonu.

Mektić je tako postao prvi Hrvat koji je osvojio završni turnir najboljih tenisača. Najbliže tome bio je Ivan Dodig koji je prije šest godina u paru s Marcelom Melom izgubio finale od braće Bryan.

Bilo je to njihovo treće finale ove godine i prvi naslov nakon što su poraženi u Marseilleu i na US Openu. Mektiću je ovo bilo 16. finale u karijeri, te osmi osvojeni naslov.

Dodajmo kako su Mate Pavić i brazilski tenisač Bruno Soares osigurali status najboljeg svjetskog para za 2020.

Pavić i Soares su na završnom turniru u Londonu nesretno završili put u skupini i nisu se probili u polufinale zahvaljujući lošijem set-količniku od preostala dva para s dvije pobjede i jednim porazom.

Pavić i Mektić će od sljedeće godine na ATP Touru igrati zajedno.