SVJETLOPLAVI MANCHESTER SLAVI: City je u polufinalu, slijedi – PSG

Manchester City je s dvije četvrtfinalne pobjede s 2:1 protiv Borussije Dortmund slomio njemačku momčadi i izborio je polufinale Lige prvaka.

Poslije 2:1 u prvoj utakmici kod kuće, momčad Pepa Guardiole je u uzvratu u Dortmundu slavio istim rezultatom. To se dogodilo uz preokret u drugom poluvremenu.

Domaći se rano veselili

Borussia je planove gostiju rano dovela u ozbiljnu opasnost. Jude Bellingham je u 15. minuti zabio za 1:0, rezultat koji bi vodio njemačku momčad dalje.

Bellinghamov gol pogledajte ovdje. (TV prava: TV Arena Sport)

City se podignuo i pojačao pritisak

Nakon primljenog gola, Man Cityju trebalo je 10-ak minuta za dolazak do pravog pritiska. Iz toga je u 25. minuti stigla sjajna šansa u kojoj je Kevin de Bruyne pucao u gredu malo unutar kaznenog prostora.

Nova šansa dogodila se u 32. minuti. Imao ju je Riyad Mahrez, a domaće je spasio njihov strijelac Bellingham koji je zaustavio loptu na putu prema golu.

Poslije pritiska i prilika gostiju, Borussia je ipak izdržala bez primljenog gola do kraja prvog poluvremena.

Drugi gol donio novo veselje Cityja

Gosti iz Engleske izveli su preokret u Dortmundu golom Phila Fodena u 75. minuti. Foden je zaključio akciju koju je iz kornera započeo Mahrez, a asistencijom strijelcu nastavio ju je Bernardo Silva.

Prije toga, do kornera je došlo zbog sjajne intervencije Marwina Hitza za golu Borussije. Hitz je ‘skinuo’ udarac De Bruynea, no dobro raspoloženje zbog te obrane nije mu trajalo dugo.

Nastavak donio penal i Cityjev gol

Rano u drugom poluvremenu, City je u 55. minuti izjednačio iz penala iz kojeg je zabio Mahrez.

Do penala je došlo kada je španjolski sudac Carlos del Cerro Grande kaznio veliku pogrešku domaćeg veznjaka Emrea Cana. U situaciji u kojoj panična reakcija nije bila potrebna, Can je išao glavom na loptu, no dodirnuo ju je rukom u svojem kaznenom prostoru, što je nakon konzultacije s VAR prostorijom donijelo penal za goste.

Nakon dugog razdoblja bez domaćih prijetnji, nova Borussijina šansa stigla je u 69. minuti. Mats Hummels je nakon ubacivanja iz slobodnog udarca pucao glavom, ali nije bio precizan.

Kako se pokazalo, ta šansa bila je posljednja prava koju je Borussia imala. City je do kraja izdržao prilično mirno i proslavio je ulazak u polufinale, u kojem će se potkraj travnja i na početku svibnja sresti s PSG-om.