Screenshot: Reddit

Srbi napali Gvardiola, a neki spominju i Lovrena: ‘Osramotio se, okretali su ga kao lepinju’

Autor: Dnevno.hr/K.I.

Iza Manchester Cityja, aktualnog engleskog i europskog prvaka, nova je pobjeda u Ligi prvaka do koje su stigli na puno teži način nego li se očekivalo. Na Etihad je sinoć stigao RB Leipzig i do 55. minute gosti su vodili 2:0. A onda preokret domaćina i konačno slavlje ‘Građana’ 3:2. U velikom preokretu je asistencijom za izjednačenje na 2-2 sudjelovao i hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol.

Lois Openda bio je u prvom dijelu susreta neriješiva enigma za obranu Manchester Cityja. Prvi gol je zabio u 13. minuti kada je lako pobjegao Rubenu Diasu, a 20 minuta poslije je opet pobjegao svojim čuvarima, ušao u kazneni prostor, oslobodio se Gvardiola i zatresao mrežu Cityja. Gvardiolovu reakciju kod drugog primljenog gola Cityja kao da su jedva dočekali u srpskim medijima.

Neki su u prvi plan istaknuli upravo tu njegovu reakciju. “I ovo je najskuplji defanzivac ikada!? Hrvat se obrukao, amaterska obrana i kazna!”, naslov je koji je osvanuo na Mondu.

Kritike za Hrvata

U samom tekstu se dodaje: “Takve se stvari ne bi smjele događati nogometašu plaćenom 90 i kusur milijuna eura, ma koliko god kvalitetno sudjelovao u izgradnji napada iz zadnje linije. Ipak bi u red morao dovesti stvari koje su esencijalne za obrambene igrače.”

Golove Leipziga protiv Cityja možete pogledati OVDJE i OVDJE.

Preokret Manchester Cityja inače je započeo u 55. minuti. Neuspješno je obrana gostiju pokušala namjestiti zaleđe Erlingu Haalandu, ovaj je sve izbjegao i poentirao za 1:2, a do izjednačenja je City stigao u 70. minuti. Gvardiol je oštrom loptom pronašao Phila Fodena na rubu kaznenog prostora, ovaj se oslobodio svog čuvara i poentirao u donji suprotni kut.

Pokazalo se pobjednički gol Manchester City je zabio u 87. minuti, a Foden se tada našao u ulozi asistenta. Odličan proboj po lijevom boku je završio dodavanjem za Juliana Alvareza, a argentinski napadač hladne glave zabija za slavlje ‘Građana’.

(AP Photo/Rui Vieira/Gulliver Image)

Usporedbe s Lovrenom

Na društvenim mrežama oglasili su se i navijači Manchester Cityja. Neki od njih također su otrovne strelice usmjerili prema hrvatskom stoperu. U nastavku donosimo neke od njih:

“Gvardiol se donekle iskupio lijepom asistencijom Fodenu, ali je jako nezuvjerljiv. Ne znam što se s njim događa. Dio je obrane koja ne prestaje primati golove.”

“Najskuplji branič na svijetu? Pogledajte što mu je napravio Openda.”

“Dias i Gvardiol su protiv Opende izgledali kao Lovren i Škrtel u Liverpoolu kada su najviše kiksali.”

“Openda je Gvardiola okretao kao vruću lepinju.”

“Openda je vodio akciju i imao kontrolu lopte, ali Gvardiol, WTF. Pao je na foru kao školarac.”

Preminuo legendarni kapetan hrvatskog kluba i hrvatski branitelj: ‘Pamtimo te tako srčanog’

Autor:Dnevno.hr/K.I.