SPEKTAKL NA MINHENSKOJ ARENI: PSG razbio Bayern koji je imao 31 udarac na gol, nevjerojatno!

Autor: Andrija Kačić Karlin

Bila je to veličanstvena i dramatična utakmica.  Koja će se dugo pamtiti Nogometaši PSG-a pobijedili su u Munchenu Bayern sa 3-2 u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka, uz dva gola sjajnog Kyliana Mbappea. Golove za PSG zabili su Mbappe (3, 69) i Marquinhos (28), dok su strijelci za Bayern bili Maxim Choupo-Moting (37) i Thomas Muller (60).  U  Pariz  bi moglo biti isto zanimljivo, nije tu ništa gotovo, obje momčadi igraju napadački.. Okršaj aktualnog europskog prvaka i doprvaka ponudio je odličan nogomet usprkos snježnoj mečavi koja je kvarila uvjete za igru. Sijevalo je sa svih strana što i potvrđuje podatak od ukupno 37 odaraca pri čemu su igrači Bayerna uputili čak 31 udarac.

Bavarci su bili bez prvog napadača Roberta Lewandowskog koji ima problema s koljenom. Zbog ozljeda su otpali Marco Roca koji se ozlijedio u nedjelju na treningu, te od ranije Douglas Costa i Corentin Tolisso, dok je Serge Gnabry otpao zbog koronavirusa. Kod Parižana nije bilo ozlijeđenog Juana Bernata, Maura Icardija, Layvina Kurzawe, dok su Marco Veratti i Alessandro Florenzi otpali zbog koronavirusa

PSG je poveo već u 3. minuti  golom  Mbappea kojem je asistirao Neymar.  U 28. minuti već je bilo 2-0, a ponovo je asistent bio Neymar. Sjajni Brazilac je ubacio loptu, Marquinhos izbjegao zamku zaleđa i rutinski pogodio za 2-0. Bayern je u 37. minuti uspio smanjiti. Pavard je ubacio s desne strane, a Choupo-Moting udarcem glavom svladao Navasa. Na otvaranju drugog dijela PSG je mogao i do trećeg gola, sjajnu priliku je imao Neymar, ali je Neuer obranio njegov udarac. Uzvratio je Alaba u 53. minuti, no Navas se još jednom istaknuo. U 60. minuti Navas ništa nije mogao. Prekid je izveo Kimmich, a Muller je krasnim udarcem glavom skrenuo loptu u suprotni kut za 2-2. Radost domaćina kratko je trajala, PSG je u 69. minuti izveo brzu kontru, a pogodak je ponovo postigao Mbappe.