SLAVIA IZVUKLA REMI U GOSTIMA KOD ARSENALA: United slavio, Ajax i Roma odigrali sadržajnu utakmicu

Autor: F.F

Od 21 sat igrale su se sve utakmice četvrtfinala Europa lige. Uz Dinamo, svakako se pratila i utakmica Arsenala i Slavije iz Praga jer bi pobjednik tog dvoboja išao na Dinamo, ukoliko hrvatska momčad prođe dalje.

Osim Dinama i Villarreala, večeras su igrali Ajax protiv Rome, Arsenal je ugostio ovosezonsko iznenađenje Slaviju iz Praga i Manchester United koji je išao na gostovanje u Granadu.

Ajax – Roma

Ajax i Roma su igrali zanimljiv dvoboj na Johan Cruijff Areni. Domaća ekipa iz Amsterdama je prva povela, u 39. minuti je Dušan Tadić nesebično proigrao Davyja Klassena koji je doveo Nizozemce u vodstvo. U 53. minuti veliku šansu za povećanje vodstva propustio je upravo Tadić, kojem je kazneni udarac obranio Pau Lopez. Samo četiri minute kasnije stiže kazna Talijana. U 57. minuti Lorenzo Pellegrini postiže pogodak za izjednačenje. Ajax je dominirao posjedom lopte te su imali i veći broj pokušaja prema vratima Lopeza, no u 87. minuti Roma preokreće utakmicu u svoj u korist. Pogodak za pobjedu postigao je Roger Ibanez.

Arsenal – Slavia Prag

Arsenal je na stadionu Emirata ugostio Slaviju iz Praga. Fantastična Slavia igra sjajnu sezonu u Europa ligi, a pobjednik između ove dvije momčadi igrat će protiv Dinama ili Villarreala. Arsenal nikako nije mogao nametnuti svoju igru, a hrabri Česi su fantastično parirali londonskoj momčadi. Na poluvremenu je bilo 0:0 i do samog kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a onda padaju dva pogotka na samom kraju utakmice. U 86. minuti Arsenal u vodstvo dovodi Nicolas Pepe na asistenciju Aubameyanga, da bi Slavia poravnala rezultat u trećoj minuti sudačke nadoknade. Pogodak je postigao Tomes Holeš. Slavia je napravila velik korak u borbi za polufinale te će braniti pozitivan remi na domaćem terenu.

Granada – Manchester United

U Granadi je gostovao Manchester United. Engleska momčad je krenula u najjačem sastavu te su poveli pogotkom Marcusa Rashforda kojem je asistirao Victor Lindelof. United je izveo brzi gol-aut nakon lijepe šanse Granade, a Šveđanin je poslao dugu loptu koja je došla do Rashforda, ovaj ju fantastično primirio i matirao Ruija Silvu. Pogodak je pao u 31. minuti i rezultat se nije mijenjao sve do prve minute sudačke nadoknade. Tada je na 2:0 povisio Bruno Fernandes iz kaznenog udarca.