Zeljko Hajdinjak / CROPIX

KOPRIVNIČKI URNEBES: Hajduk je imao sve, na kraju je spašavao bod, uz ozljedu suca i dugi prekid dobro je i završilo

Autor: Andrija Kačić Karlin

Bila je to urnebesna utakmica. Slaven Belupo i Hajduk su odigrali  burnu utakmicu, na koncu je bilo 2-2. Hajduk je vodio s 2-0, pogocima Krovinovića i Pusktasa, pa je uslijedio dvadesetominutni prekid. Jer je pomoćni sudac pogođan predmetom u glavu. U  početku nastavka Slaven Belupo je u desetak minuta izjednačio, golovima Hoxhe i Krovinovića iz jedanaesterca. Utakmica je obilovala grubostima i ljutnjom na suca.

90+4′ Kraj utakmice

90+3′ Krovinović je srušio Žuljevića  na granici kaznenog prostora, sudac je najprije sudio jedanaesterac za Slaven Belupo. U konzultacijama s VAR sobom  dosudio je slobodan udarac nekoliko centimetara izvan kaznenog prostora.

90′ Igrati će se četiri minute sudačke nadoknade

85′ Velika je nervoza prema sucu od strane jedne i druge momčadi

80′ Hajduk napada i s igračem manje

74′ Hajdukov Sahiti dobio drugi žuti karton, isključenje!

73′ Hoxha je sad upropastio priliku za Slaven Belupo

72′ Livaja u šansi, glavom tuče kraj gola

75′ Fina zgoda za Mikanovića, tukao je nebu pod oblake

70′ Hajduk igra visoko, ali i domaćin je  opasan…

65′ Oštr Start Sahitija, dobio je žuti karton

57′ Ivan Krstanović siguran s bijele točke, sad je 2-2 u Koprivnici. To je Krstanovićev 19. gol Hajduku u povijesti našeg prvenstva

56′ Simić je srušio Crnca u kaznenom prostoru, jedanaesterac za Slaven Belupo

54′ Pokušaj Livaje, Čović brani

49′ Evo gola Slaven Belupa, gol je glavom zabio Hoxha, nakon sjajnog ubačaja Kvržića

47′ Odmah prilika za Hajdukovog napadača Sahitija, u zadnji trenutak je blokiran

46′ Utakmica je nastavljena…

45′ Prvo poluvrijeme je završeno, Hajduk vodi s 2-0 golovima Krovinovića i Pukstasa.  No, u 35. minuti dogodio se prekid utakmice koji je potrajao dvadesetak minuta, nakon što je pomoćni sudac pogođen uglavu, s tribine gdje su Hajdukovi navijači.

40′ Utakmica nakon prekida kao da je izgubila na ritmu

36′  Utakmica je nastavljena nakon prekida od dvadesetak minuta, Hajdukove navijače smirivao je i Livaja

35′ Prekid i dalje traje, na terenu su samo nogometaši Hajduka, nema sudaca i igrača domaće momčadi

35′ Pomoćni sudac kod zapadne tribine pogođen je predmetom u glavu.  Iza njega su Hajdukovi navijači. Utakmica je prekinuta

33′  Sukob Solde i Livaje, Hajdukov nogometaš je dobio žuti karton

28′  Mladi Hajdukov nogometaš Rokas Pukstas  zabio je za 2-0 Hajduka, glavom je dao gol poslije sjajnog ubačaja Sahitija

23′ Jambor izdaleka pokušava, neprecizno, nema opasnosti po Hajdukova vrata

18′ Slaven Belupo pomaknuo je linije prema naprijed, žele izjednačenje, pokušavaju domaćini visokim pritiskom…

12′ Krasan gol Krovinovića, Hajduk vodi s 1-0.  Oteo je loptu obrambenim igračima domaćina i s više od dvadesetak metara opaliio jako, nisku loptu, “žabicu”, vratar je bio nemoćan

8′ Sjajan udarac Livaje  iskosa, s distance, nekih dvadesetak metara, vratar Čović bravurozno je obranio. Lijep nogometni trenutak

4′ Krovinović je sjajno pronašao Livaju, malo je nedostjalo da ju napadač Hajduka zahvati glavom i pošalje u gol. Prva prilika Hajduka

1′ Utakmica je počela

SLAVEN BELUPO HAJDUK  2:2

SLAVEN BELUPO: Čović, Zidrum, Božić, Christopoulos, Bosec, Mioč, Jambor, Soldo , Mudražija, Hoxha, Branšteter.

HAJDUK: Sentić, Mikanović, Awaziem, Simić, Melnjak, Grgić, Krovinović, Pukštas, Čolina, Sahiti, Livaja.

Nogometaši Hajduka u subotu s početkom u 17.30 sati gostuju kod Slaven Belupa u Koprivnici u okviru 17. kola SuperSport HNL. Posljednja je to službena utakmica u prvom dijelu sezone, a susret je na konferenciji za medije najavio trener Bijelih Mislav Karoglan.

– Situacija u momčadi je dobra. Imamo još jedan trening za spremiti Slaven Belupo. Najbitnije je da smo u ovom ritmu prošli bez ozljeda. Priprema za svaku utakmicu je slična kada si u Hajduku. Svaka utakmica je finale, svaka je ista. Kolega Zekić je napravio fenomenalan posao. Slaven je na četvrtom mjestu, oni su ti o kojima bi se trebalo pričati. Svaka utakmica ima svoju priču, nosi drugačiji kontekst. Ne obazirem se na tradiciju, bitno je da se pokušamo nametnuti od prve minute i da smo spremni slijediti plan – najavio je Hajdukov trener utakmicu u Koprivnici.

Trener koprivničke momčadi Zoran Zekić u najavi utakmice veli:
Zadnja utakmica, brzo je sve prošlo, specifično je prvenstvo i imam osjećaj da je 12. mjesec, jer inače prvenstvo završava u prosincu, a sad je sve to poremećeno. Sami sebi dugujemo jednu pravu utakmicu, atmosfera će biti dobra i to nam treba biti dodatni poticaj Marko Livaja? Čovjek uživa u nogometu i to se vidi u svakom njegovom potezu. Kako ga zaustaviti? Samo kolektivnom igrom, nekakvi flasteri su pogubni, jer se onda otvaraju koridori za druge igrače. Ja mogu svojim igračima opisati karakteristike Livaje i pokazati im kako ga najbolje čuvati, ali nije to tako jednostavno. No na kraju, puno je bolje za sve da on igra, jer to znači i puno ljepši nogomet – priča Zekić. A uvijek se u susretu sa Splićanima spominje i pritisak. Gostima trebaju bodove, nastoje loviti Dinamo”…

Zekić zaključuje:
„Ne znam zašto bi Hajduk bio pod većim pritiskom, jer i mi treniramo i isto dajemo sve od sebe. Istina, igramo za manje novaca, ali nitko to na taj način neće gledati na terenu. I nama je pritisak, i mi tražimo tri boda, tražimo potvrdu naše vrijednosti, na kraju krajeva, puno je ljepše otići na odmor s krajnje pozitivnim rezultatom”