Sjajni Gvardiol ponovno zabio i pogurao City prema tituli: Suigrač mu se ubrzo ‘osvetio’

Autor: I.L.

Novu sjajnu utakmicu u dresu Manchester Citya odigrao je Joško Gvardiol. Njegova momčad je u 35. kolu Premier lige s 2:0 pobijedila Nottingham Forest, a prvi gol djelo je našeg reprezentativca dok je drugi zabio Haaland.

Kod kornera je sjajno pročitao let lopte i iznenadio stopere domaće momčadi pa matirao nemoćnog golmana. Pogodak pogledajte OVDJE. Treći mu je ovo gol sezone nakon što je prethodna dva zabio sjajnim udarcem van 16 metara.

Tijekom proslave gola priliku za “osvetu” dočekao je kapetan Citya Kyle Walker. Walker je došao do Gvardiola i povukao ga za nos jer je isto to Gvardiol napravio njemu u pobjedi protiv Brightona prije tri dana.

Borba s Arsenalom

Prednost Cityja u 72. minuti udvostručio je Erling Haaland. Ponovno je De Bruyne bio asistent, lijepo je proigrao Norvežanina u prostor, a on se oslobodio braniča i poentirao za 2:0.

Ovom pobjedom City je na bod od vodećeg Arsenala, ali londonska momčad ima utakmicu više. City u slijedećem kolu igra protiv Wolvesa dok će Arsenal na noge Bournemouthu.

Mateo Kovačić igrao je od 46. minute. Ranije tijekom dana u derbiju Londona Arsenal je s 3:2 srušio Spurse. Do kraja prvenstva ostala je još tri kola. City je branitelj naslova, a Arsenal je zadnji put prvak bio 2004.

Zagreb odao počast Luki Modriću: Pogledajte prekasnu posvetu kapetanu