Photo by Marco Luzzani/Getty Images

SERIE A: Prvi gol Ronalda za Juventus u trijumfu protiv Chieva

Momčad iz Torina svladala je Chievo s 2-1, Mandžukić je igrao do 61. minute

Jedan od najboljih nogometaša današnjice, portugalski napadač Cristiano Ronaldo u 4. je kolu talijanske Serie A napokon postigao svoje prve pogotke za Juventus u koji je ovoga ljeta stigao iz madridskog Reala, on je bio dvostruki strijelac u 2-1 (0-0) domaćoj pobjedi Juventusa protiv Sassuola.

Prvi gol u Italiji Ronaldo je postigao u 50. minuti kada je s manje od metra udaljenosti ubacio loptu u praznu mrežu nakon što je stoper gostiju Ferrari nespretno pogodio vratnicu svog gola u pokušaju vraćanja lopte vrataru. Samo 15 minuta potom Ronaldo je pogodio za 2-0 okrunivši brzi protunapad svoje momčadi. Na konačnih 2-1 smanjio je Babacar u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Donedavni hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je za Juventus do 61. minute.

Juventus je tako ostao na vrhu ljestvice s maksimalnih 12 bodova dok je Sassuolo treći sa sedam bodova.

Roma je ponovno kiksala odigravši samo 2-2 (2-0) na svom terenu protiv Chieva iako je na poluvremenu vodila sa 2-0. El Shaarawy (10) i Cristante (30) doveli su Romu u vodstvo da bi u nastavku Birsa (52) i Stepinski (83) osigurali neočekivani bod za Chievo.

Ante Ćorić nije konkurirao za nastup u momčadi Rome, dok je Adrian Šemper ostao na klupi Chieva.

Osma Roma sada ima pet bodova, dok je Chievo, koji je ovoga tjedna kažnjen oduzimanjem tri boda, posljednji s minus jednim bodom.

Andrija Balić ostao je na klupi Udinesea u 1-1 (1-0) domaćem remiju protiv Torina. Udinese je poveo golom De Paula (28), a poravnao je Meite (49). Oba sastava su sada u sredini ljestvice sa po pet bodova.

REZULTATI 4. KOLA,
Subota:
Inter – Parma 0-1 (Dimarco 79)
Napoli – Fiorentina 1-0 (Insigne 79)
Frosinone – Sampdoria 0-5 (Quagliarella 10, Caprari 46, Defrel 54, 86, Kownacki 83-11m)