RUSKI CRO DERBI BEZ POBJEDNIKA! Startao i Nikola Moro

Autor: Tea Šojat

Prvenstvo Rusije u 6. kolu, odigranom u nedjelju donio je promjenu na vrhu ljestvice. Spartak Moskva u subotu je sa 2:1 bio bolji od Arsenala iz Tule, i za preuzimanje vodeće pozicije od Zenita koji je odigrao 0:0 u derbiju s Lokomotivom u Moskvi.

Derbi je bio sadržajan i sa poništenim golovima na intervenciju VAR-a.

Domaći su zabili pogodak u 12. minuti, međutim, na intervenciju VAR-a poništen je pogodak zbog zaleđa. Imali su i gosti nekoliko prigoda, vrlo dobro je pucao Lovren iz slobodnog udarca, lopta je prošla uz samu vratnicu.

Odigrao je Dejan vrlo dobru utakmicu, baš kao Vedran koji je izašao u sudačkoj nadoknadi.

Prije ove utakmice igrali su Ufa i Dinamo Moskva. U gostujućem sastavu po prvi puta startao je Nikola Moro, gosti su bili puno bolji, no brojni promašaji su se na kraju osvetili, pa je dvoboj završio 1:1. Gosti su poveli pogotkom N’Jiea u 43., a izjednačio Žamaletdinov u 59. minuti. Moro je odradio cijelu utakmicu.

CSKA Moskva je na gostovanju kod Akhmata slavio s 3:0. Poveli su gosti u 11. minuti pogotkom Kuchaeva, u 88. minuti na asistenciju Nikole Vlašića zabija Kristijan Bistrović (ušao u 65. minuti), a u posljednjim trenucima Vlašić je i sam zabio gol.