Katastrofa Hrvatske na jakom turniru: Danci nam nanijeli poraz kakav dugo nismo doživjeli

Autor: Ivan Lukač

Hrvatska rukometna reprezentacija neće po dobrom pamtiti prijateljski turnir u Oslu. Hrvatska je nakon poraza od Norveške i pobjede nad Argentinom doživjela pravi debakl protiv Danske.

Od Svjetskih prvaka Danca izgubila je s 22:37. U zadnjih 18 minuta prvoga dijela Hrvatska je zabila samo jedan jedini gol pa je na poluvremenu Danska vodila s ogromnih i nedostižnih 16:6.

U drugom dijelu Hrvatska je izgledala malo bolje, ali Danci su ipak nemilice punili naš gol te su nanijeli Hrvatskoj jedan od najtežih poraza uopće. Sve u svemu kao i cijeli turnir Hrvatska je ostavila loš dojam.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Hrvatski rukometni savez (@hrs_insta)

Uskoro Pariz

Najbolji je kod Hrvatske bio Mario Šoštarić sa sedam golova, a kod Danaca je prvo ime bio Emil Jacobsen s 11 golova, dok su danski vratari zabili čak tri pogotka.

Podsjetimo, Hrvatska je ranije na ovom turniru izgubila od domaćina Norveške (26:32) te pobijedila Argentinu (20:19), a sam turnir služi kao priprema za Olimpijske igre u Parizu.

Hrvatska će u Parizu igrati u skupini A protiv: Njemačke, Španjolske, Slovenije, Švedske i Japana. U četvrtfinale turnira dalje idu četiri najbolje momčadi gdje ih čekaju najbolji iz skupine B.

Novi debakl Novaka Đokovića: Autsajder ga izbacio za samo sat vremena

Autor:Ivan Lukač