(VIDEO) TOTALNI DEBAKL HRVATSKE NA SP-u! Brazilci potopili neprepoznatljivo loše Kauboje

Autor: Bruno Herljević

Hrvatski rukometaši doživjeli su jako težak poraz u prvoj utakmici drugog kruga Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj. Kauboji su izgubili od autsajdera Brazila s 29:26.

HRVATSKA – BRAZIL 26:29

60′ – Duvnjak poteže iz očaja, brani vratar Brazila. To je vjerojatno to. Cijela dvorana sada navija za Brazil, dakako onaj dio koji ne navija za Hrvatsku. I zabijaju Brazilci. Za kraj još brani vratar Brazila.

59′ – Baš se nigdje ne žuri Brazilcima. Polako kruže po vanjskoj i na kraju Langaro promašuje. Međutim kontre nema, Lino mijenja i opet napad ide u gradnju. Grubi su Brazilci, Duvnjak se drži za rame. Malo je vremena.

57′ – Nemaju rješenja Hrvati u napadu, jako dugo to traje. Vrijeme leti, a akcije su spore. Brazilci jako dobro igraju obranu, dupliraju najbrže igrače i zatvaraju kanale. Duvnjak sada iz očaja poteže i zabija.

56′ – Dugo traje napad Hrvatske. Izgubljena lopta, ali onda gube i Brazilci. Opet se gradi napad. Bičanić na kraju ide sam i nije uspio, a Brazilci zabijaju na prazan gol.

55′ – Toledo zabija s poda za prekid serije.

54′ – Griješe opet Brazilci i Hrvatska se vratila iz mrtvih. Gol!!!

53′ – Evo ga! Horvat zabija iz kontre.

52′ – Stivi tri za redom i Karačić zabija iz kontre.

51′ – Stivi opet skida, ali ne ide se u kontru. Karačić gađa u vratnicu…

50′ – Bičanić baca u aut. Stivi na kraju brani i <Duvnjak iz kontre zabija.

49′ – Žuti karton dobiva izbornik Brazila. Zvali su time-out i u nastavku Langaro zabija osmi gol.

48′ – Malo se podigao ritam u obrani, sada Brazilci nemaju rješenja. Dugo traje napad. Gube loptu, Mandić ide u kontru i radi probijanje.

47′ – Horvat je zabio.

46′ – Griješe sada Brazilci u napadu. Ali kontre nema i opet se muče Hrvati. Sedmerac na kraju za Hrvatsku, obrana iz prostora.

45′ – Napad traje cijelu vječnost, nemaju rješenja Kauboji. Na kraju je Šipić došao do lopte na crti, ali pogađa u prečku.

44′ – Stepančić je dobio udarac u lice, ali suci nisu ništa sudili ni isključenje, ni karton, samo deveterac.

43′ – Šipić zabija, Langaro uzvraća.

42′ – Sedam metara za Brazil. I gol…

41′ – Teixera zabija s crte nakon lijepe akcije. Horvat zabija s druge strane.

40′ – Stepančić je nekako ugurao loptu u mrežu. Stivi je na golu, danas nije dan Marina Šege. Horvat zabija iz kontre nakon što su Brazilci izgubili loptu.

39′ – Nema gola, Duvnjaku je obranio vratar, a onda Brazilci lako zabijaju iz kontre.

38′ – Stepančić zabija sada, još to nije gotovo. Brazilci griješe u napadu i Hrvatska ima novi napad..

37′ – Kontra za Hrvatsku, ali Mandiću brani vratar Brazila, nikako ne ide. U nastavku Brazilci zabijaju. Langaro je upisao sedmi gol.

36′ – Sedam metara za Hrvatsku. Štrlek ide. Promašio je, ali mu se lopta vratila u ruke i zabio je.

35′ – I opet isto, Karačić je kiksao u napadu, a Brazilci opet na prazan gol.

34′ – Gubi loptu Hrvatska u napadu, Brazilci zabijaju na prazan gol. Ovo je valjda već šesti na taj način.

33′ – Dvije minute, Vranković ide van. Borges zabija s krila.

32′ – Malo sreće sada, Hrvatska se uspjela obraniti. Horvat zbija.

31′ – Hrvatska ima prvi napad u drugom dijelu. Ništa od gola, suđen je kontrafaul.

30′ – Kraj prvog dijela. Bilo je to jako, jako loše.

29′ – Brazilcima sve ulazi! Hrvatska je u jednom poluvremenu primila golova gotovo kao u cijeloj utakmici sa Španjolcima.

28′ – Teixera je zabio nakon dugog napada, a onda Štrlek uzvraća vrlo brzo.

27′ – Dobrodošao promašaj Brazilaca. No, Karačić ne zabija. Almeida mu brani.

26′ – Langaro zabija. Duvnjak poteže s devet metara s poda i zabija.

25′ – Gube loptu Brazilci, a Stepančić zabija s druge strane.

24′ – Šego sada brani zicera Langaru, ali Horvat promašuje u kontri. I još dvije minute za Borgesa zbog prekršaja na Stepančiću ranije.

23′ – Toledo zabija. Štrlek sada s crte zabija.

22′ – Langaro zabija, ali uzvraća Cindrić.

21′ – Prekršaj u napadu Brazila, Stepančić se probudio! Gol za Hrvatsku.

20′ – Isključenje za Brazilce, evo nove prilike za priključak. Evo konačno dobrog proigravanja na crtu, Musa zabija.

19′ – Novi gol za Brazil. Pogađa Pozzer.

18′ – Stepančić sada pogađa, konačno!

17′ – Stepančić šutira ravno u golmana, lopta se odbija brazilskom igraču ovaj zabija na prazan gol.

16′ – Pogodak nakon prebrojavanja za Brazil postiže Chuffa. Hrvatska opet gubi loptu, Borges lako zabija iz kontre.

15′ – Dvije minute sada za Sliškovića koji je netom prije opomenut. Nepotrebno.

14′ – Brazilci gube loptu u napadu. Duvnjak opet zabija, sada se malo lakše diše.

13′ – Duvnjak konačno koristi kontru i zabija.

12′ – Sedmerac za Hrvatsku, Horvat promašuje. Serija nije prekinuta, ali Brazil ima igrača manje zbog isključenja.

11′ – Brazilci koriste svoj napad, Toledo je zabio. Duvnjak radi kontrafaul i Brazilci zabijaju na prazan gol.

10′ – Červar je zvao time-out i rigao je vatru. Prozvao je igrače za nediscpilinu i očitao im bukvicu. Da vidimo sada. I ne može, Cindrić je zapucao.

9′ – Šego brani šut izvana, ali odbija se lopta do Langera i ovaj zabija. U nastavku opet Hrvatska opet gubi loptu i Brazilci zabijaju na prazan gol.

8′ – Štrlek brzo odgovara i zabija.

7′ – Brazilci gube loptu u napadu, Duvnjak je odapeo s poda i promašio vrata. Hrvatska prima gol Pozzer zabija.

6′ – Štrlek sada zabija s krila.

5′ – Problemi. Hrvatska opet amaterski gubi loptu u napadu, Brazil opet radi kontru, ali Šego brani zicera. U istoj minuti Hrvatska opet gubi loptu, treću za redom, ali sada Brazilci zabijaju na prazan gol.

4′ – Brazil zabija iz kontre nakon što je Hrvatska izgubila loptu u napadu. Borges je bio strijelac.

3′ – Evo nam dvostruke obrane Šege! Prvo je stopirao šut izvana, onda mu je na odbijenu loptu naletio Brazilac, ali Šego opet brani.

2′ – Uzvraća s druge strane Duvnjak!

1′ – Krećemo! Prvi napad ima Brazil. Dvoranom se već ori Zovi samo zovi, Langaro u međuvremenu zabija.

17:55 – Intoniraju se himne, prva je na redu brazilska potom Lijepa naša. Dvorana u Kolnu je puna hrvatskih navijača, ima ih oko osam tisuća.

17:30 – Mogući sastavi.

HRVATSKA: Šego; Štrlek, Vida, Duvnjak, Musa, Stepančić, Karačić

BRAZIL: Almeida; Borges, Chiuffa, Toledo, Pozzer, Langaro, Teixeira

17:00 – Prisjetite se kako je Hrvatska odigrala ostale utakmice na prvenstvu.

16:45 – “Ako je točna informacija da je oko šest tisuća Hrvata već kupilo ulaznice za Brazil, to bi nam puno značilo. U Muenchenu je bilo prekrasno, a bilo bi lijepo da nas navijači podrže i u Koelnu protiv Brazila. Protiv Njemačke će to ići malo teže jer su oni ipak domaćini, ali svaka podrška je dobrodošla”, kazao je Duvnjak.

16:30 – Kauboji su postigli nešto što se rijetko viđa.

‘KAUBOJI’ SU IZAZVALI RIJETKO VIĐEN EFEKT! Ovo još nismo vidjeli, pogledajte što se trenutno događa diljem Europe

16:15 – Červar je na dan utakmice obavio izmjenu.

IZNENAĐUJUĆE VIJESTI SA SVJETSKOG PRVENSTVA! Červar napravio zamjenu u zadnji tren, evo tko je otpao!

16:00 –  “Oprez je nužan i Lino će sigurno motivirati igrače gledanjem brazilske snimke. Uopće nisu loši. Pa, nisu u drugom krugu slučajno. Brazil je već zadnjih pet, šest godina u stalnom uzletu. Ženski rukomet je u samom svjetskom vrhu, dok su muški bili malo u sjeni. Jako su nezgodni, pogotovo ako ih podcijeniš. Sve su to igrači koji igraju u Francuskoj, Španjolskoj, Poljskoj. Zadnji put smo s njima igrali 2013., jedva smo ih pobijedili. Jako je dobro što imamo podršku navijača, isto je kao da igramo kući, u Zagrebu, Splitu ili Osijeku. I na ovoj utakmici ćemo igrati kući i motiv će biti veliki. Nijemci? Nisu to oni Nijemci otprije, dobri su ali ne nesavladivi. Francuzi s Karabatićem. On nij ena razini od prije nekoliko godina, k tome nemaju Omeyera a mi imamo fenomenalnog Šegu. Dobre su nam perspektive”, rekao nam je uoči meča Petar Metličić.

Više pročitajte na poveznici ispod.

METLIČIĆ ZA DNEVNO! Otkrio Červarov recept za uspjeh: ‘Reći ću vam u čemu je točno kvaka’

Do sada su se susreli samo tri puta. Najpoznatiji je svakako susret osmine finala sa Svjetskog prvenstva u Kataru, kada su Kauboji jedva slavili s 26-25, Pobjeda je osigurana tek u samoj završnici pogocima Karačića i Duvnjaka, a za Brazilce je igrala većina igrača koja će se Červarovim trupama suprostaviti i u Lanxess Areni u Koelnu.

Puno, puno lakše bilo je u prvom međusobnom dvoboju, koji se igrao u skupini na Olimpijskim igrama u Pekingu. Hrvatska je “razmontirala” tada neiskusne Brazilce s 33-14, uz sedam golova MIrze Džombe. Brazilci su u Pekingu u skupini uspjeli pobijediti samo još nieskusnije Kineze, ali 11 godina kasnije su na ovom prvenstvu postigli najveći međunarodni uspjeh, plasiravši se u drugi krug.