HRVATSKA ODIGRALA NEVJEROJATNU UTAKMICU! Kauboji kreirali čudesan preokret i demolirali Island

Hrvatska rukometna reprezentacija otvara Svjetsko prvenstvo protiv vrlo neugodne momčadi Islanda u 18 sati u Munchenu. Hrvatska nikada nije izgubila od Islanda na velikim natjecanjima, a tijek utakmice u tekstnom obliku možete pratiti na portalu Dnevno.

HRVATSKA – ISLAND 31:27

Kraj utakmice. Na kraju je Luka Stepančić proglašen najboljim igračem utakmice, a nagradu mu je uručio trener Bayerna Niko Kovač.

60′ – Šipić za kraj zabija, a u posljednjem napadu i Island za smanjenje.

59′ – Mandić zabija 30. gol! Nema sada više šanse Island. I onda još Šego opet brani. Na 34 posto je Šego.

58′ – Nema rješenja ni Island, opet su izgubili napad i sada još dobivaju dvije minute isključenja, dakle do kraja utakmice su s igračem manje.

57′ – Šteta. Horvat je promašio zicera Island ima napad, ali ne nalazi rješenje.

56′ – Ma evo ga! Još jedan izgubljen napad Islanda i još jedna kontra i još jedan pogodak! U nastavku napada Šego upisuje 11 obranu.

55′ – Horvaaaaat! Presjekli su napad Hrvati i evo ih na plus dva!

54′ – Napad Hrvatske trajao je cijelu vječnost i na kraju je Stepančić odapeo i pogodio. Pa ‘ajde više!

52′ – Cindrić sada opet sam i zabija, srećom… U nastavku akcije Šego skida i Hrvatska ima novi napad.

51′ – Duvnjak vraća egal, ali Palmarson je opet s poda razvalio mrežu Hrvatske. Sjajan gol.

49′ – Vraća se Island, vrlo naivno je Hrvatska odigrala obranu.

48′ – Evo ga!!! Horvat iz polukontre.

47′ – Cindrić zabija, Islanđani dobivaju dvije minute isključenja. Prilika je to za Hrvatsku da se vrati.

46′ – Opet loš napad, ali nekako su uspjeli spriječiti kontru, no napad je za Island. Duvnjak i Červar su izgubili živce zbog sudačke odluke i na kraju Červar dobiva opomenu. I da, Island je opet zabio.

44′ – Kad ne ide, ne ide. Karačić dobiva dvije minute. Island s igračem više lako zabija.

43′ – Stepančić je topovski pucao i u glavu pogodio vratara. No oporavio se i odmah stao na gol i onda opet obranio. Ne ide baš.

42′ – Opet prokockan napad, opet kriza i Island je to iskoristio – egal!

40′ – Island je forsirao napad i izgubio loptu. Hrvatska u nastavku napada ne uspjeva realizirati, a onda Island zabija na prazan gol jer se vratar nije uspio vratiti.

39′ – Cindrić je preuzeo odgovornost i zabio. Bilo bi gadno da nije zabio.

38′ – Još jedan kiks u napadu Hrvatske. Prosipa se prednost, Island opet zabija preko Palmarsona.

37′ – Igra se gol za gol sada, obrane su opet popustile. Island opet zabija, ali onda Hrvatska promašuje i Island u novom napadu smanjuje na dva razlike.

36′ – Sjajan gol sada zabija, a tko drugi nego Stepančić to mu je sedmi gol. Island sada zabija vrlo brzo. Međutim, Cindrić uzvraća.

35′ – Šegoooo! Opet brani hrvatski vratar. Island nema baš rješenja u napadu, ali u obrani su se malo posložili i obranili se. U nastavku napada zabijaju.

33′ – Cindrić sada iz nemoguće situacije zabija.

32′ – Island brzo vraća, ali onda opet Stepančić! U nastavku napada Islandu je suđeno probijanje.

31’ – Prvi napad ima Hrvatska i odmah Stepančić zabija!!

30′ – Na kraju sedmerac za Hrvatsku. Štrlek je preuzeo odgovornost i zabio. Isla.nd je prokockao još jedan napad i Hrvatska iz kontre zabija za prednost od dva gola

29′ – Červar zove time-out. ‘Dečki idemo do gola sada’, bio je to glavni savjet Červara…

28′ – Islanđani nakon dugog napada šutiraju i pogađaju vratnicu, potom dobivaju novi napad i opet promašuju.

27′ – Duvnjak je u zanosu, vezao je dva gola i poravnao rezultat!

27′ – Evo ga! Duvnjak s gola na gol zabija nakon što su Islanđani prokockali napad.

26′ – Stepančić jedini preuzima rizik, ali ovaj put je neprecizan. S druge strane Šego skida sjajnu priliku, potom se Karačić zaletio u kontru, zabio i iznudio isključenje.

25′ – Ne ide u obrani. Islanđani opet lako zabijaju i sve se više odmiču.

23′ – Gudmundson zabija, a s druge strane Stepančić iznuđuje sedmerac. Horvat je pokušao suhi list, ali pročitao ga je Gustavsson.

22′ – Dvije minute za Arnarsona. Hrvatski napadi traju sve duže, ali na kraju Stepančić opet se diže i zabija svoj četvrti gol.

20′ – Palmarson opet zabija iz daljine i to s poda. Nezaustavljiv je.

19′ – Stepančić se diže i iz teške situacije zabija. Musa je dobio dvije minute zbog grubosti.

18′ – Loše sada igra Hrvatska u napadu, opet su izgubili loptu u napadu, a u nastavu je još suđen sedmerac za Island koji je Gunnarson zabio. Evo Islanda na plus dva.

17′ – Serije loših poteza. Šego opet brani pa baca loptu naprijed ravno islanđanima u ruke i u nastavku prima gol.

16′ – Island opet s lakoćom zabija. Prelako se nalazi prostor u obrani Hrvatske. Cindrić kasnije nije uspio zabiti pod pressingom. Šego onda brani zicera, ali brzopleto se izveo novi napad i Hrvatska nije zabila. Šteta.

14′ – Duvnjak se ipak ukazao i zabio za poravnanje. Suci su oduzeli loptu Islandu, a Hrvatska je zabila na prazan gol za vodstvo.

14′ – Nevjeronatno. Hrvatska je prokockala napad s igračem više, Island je potom pokrenuo brzi napad i poveo.

12′- Vratili su se Islanđani brzo, ali potom su pogriješili i Hrvatska je dobila napad. Dvije minute je dobio Gustafson zbog pregrubog prekršaja.

10′ – Šego sada opet briljira i Hrvatska ima napad za vodstvo koje je na kraju iskoristio Stepančić iz teške pozicije.

9′ – Cindrić je iskoristio rupu u obrani, probio se i zabio.

8′ – Island je sada poveo opet preko Palmarsona koji je šutirao s poda.

7′ – Musa sada zabija nakon dugog napada. U nastavku napda Šego brani i Hrvatska je dobila napad za vodstvo, ali Štrlek nakon dobre akcije pogađa prečku.

5′ – Prebacio je Červar na 5-1 obranu, ali Palmarson opet zabija.

5′ – Horvat poravnava iz sedmerca.

4′ – Igra se brzo i dinamično, pada gol za golom, obrane baš i ne funkcioniraju kod obje momčadi.

3′ – Island vrlo lako do pogotka, opet Palmarson. Hrvatska vraća preko Stepančića.

2′ – Horvat je poravnao iz sedmerca.

1′ – Počela je utakmica, Island je imao prvi napad i brzo je zabio. Palmarson je bio strijelac.

17:58 – Intoniraju se himne, prvo ide islandska, a potom hrvatska. Puno je Hrvata u Munchenu pa se dvoranom ori Lijepa naša.

17:50 – Ovo su tenisice u kojima će Cindrić igrati SP.

(FOTO) POGLEDAJTE U KAKVIM ĆE TENISICAMA LUKA CINDRIĆ NASTUPITI NA SVJETSKOM PRVENSTVU! Dizajn će vas iznenaditi

17:47 – Červar je nakon posljednjeg treninga protiv Islanada objavio da će izostaviti Halila Jaganjca i Ivana Sliškovića.

Legendarni vratar Valter Matošević ovako je opisao Červarov izbor.

“Lino je čudak, on uvijek okrene nešto novo! Tu je sad Blaažević koji je isključivo obrambeni igrač i to znači da je Lino odlučio da će naš forte barem u ovoj današnjoj utakmici biti obrana”, rekao je Matošević u studiju RTL-a, dok je Goran Šprem dodatno objasnio taktiku za Island:

“Znamo da Lino tip trenera koji će namjerno, planirano odigrati na manji broj golova, jer mu je važnije da igramo bez puno tehničkih prekršaja. Znači to je čisto smanjivanje rizika”.

17:40 – Poznati su sastavi:

HRVATSKA: Šego, Štrlek, Duvnjak, Musa, Horvat, Stepančić, Cindrić. Klupa: Stevanović, Šipić, Karačić, Mandić, Blažević, Bičanić, Vranković, Vida, Kozina.

Izbornik: Lino Červar

ISLAND: Gustavsson, Palmarsson, Gudmundsson, Gislason, Magnusson, Elisson, Gunnarsson. Klupa: Björgvinsson, Sigurmannsson, Gudjonsson, Palmarsson, Gustafsson, Ingason, Jonsson, Kristjansson, Einarsson, Thrastarson.

Izbornik: Guðmundur Guðmundsson

17:20 – U dosadašnjih sedam utakmica na Olimpijskim igrama, svjetskim i europskim prvenstvima hrvatski rukometaši ubilježili su šest pobjeda i jedan remi. Također, Kauboji imaju niz od pet pobjeda, a jedini remi Islanđani su izborili na EURU 2010 (26-26).

Na svjetskim prvenstvima s Islandom je Hrvatska odigrala dosad smao jednom i slavila s 34-33 2011. godine.

Zadnja dva okršaja Hrvatska je uvjerljivo dobili – na EURU 2016 bilo je 37-28, a zadnja utakmica igrala se prije točno godinu dana na EURU u Splitu i Hrvatska je slavila s 29-22.

Dvoboj Hrvatska – Island igra se u 18 sati u Olympiahalle u Muenchenu.

17:10 – Evo kako se igrači nabrijavaju uoči utakmice.

(FOTO) PRIREDIT ĆE PAKAO ISLANDU! Pogledajte kako se hrvatski rukometaši nabrijavaju za utakmicu