Photo by Denis Doyle/Getty Images

ROMA OSVOJILA NAJNOVIJI NOGOMETNI KUP: Modrićev transfer u Milan odgođen

Autor: Mario Lacković

Roma i Real Madrid odigrali su u Rimu utakmicu Mabel Green Cupa. Drugim riječima, Roma je na Olimpicu u prijateljskoj utakmici ugostila Real Madrid.

Najviše akcije bilo je u prvome poluvremenu, kada su pali svi golovi. Prvi je u vodstvo došao Real. Modrić je fino uposlio Marcela za prvi gol u 16. minuti. Romi nije dugo trebalo da odgovori, već je u 34. minuti došlo do izjednačenja, kada je zabio Diego Perotti nakon sjajnog prodora Zaniola po desnoj strani. Pet minuta kasnije, Casemiro ponovno dovodi Real u vodstvo nakon ubačaja Marcela. No, nakon minute, bosanski dijamant Edin Džeko majstorijom zabija za 2:2 na asistenciju Cengiza Undera.

Drugo poluvrijeme proteklo je mirno, a onda su na red došli jedanaesterci kako bi se odlučio pobjednik. Nakon odlične utakmice, tragičar utakicem ipak je Marcelo koji je u petoj seriji pogodio prečku, a Spinazzola je potvrdio pobjedu za Romu.

Odličnu utakmicu odigrao je i Luka Modrić, koji je upisao asistenciju i gol u četvrtoj seriji jedanaesteraca. Tako se ponovno aktualiziralo pitanje njegova transfera u Milan kod Zvonimira Bobana. Naime, očito je da Modrić ostaje u Madridu još ovu sezonu, a za sljedeću se planira njegov prelazak u Milano, piše Calcionews24. Dodaju kako je najveća prepreka transferu plaća koja se Modriću, za osvajanje Zlatne lopte, u Realu povećala na deset milijuna eura godišnje. Želja Milana je da izbori Ligu prvaka, što bi bila savršena podloga za Lukin dolazak u Italiju.

Autor:Mario Lacković