RIJEKA SLAVILA U PULI: Franko Andrijašević sam se obračunao s nogometašima Istre i zadržao Rijeku pri vrhu

Autor: Andrija Kačić Karlin

Rijeka je došla do novih bodova u Puli, nakon prethodnog poraza u gostima, posve nenadanog, protiv Varaždina, nogmetšai Rijeke su se svojski potrudili i uzeli mjeru kod Istre 1961. Konačna 2-1 pobjeda Rijeke golovima Andrijaševića zaist aje zaslužena. Rijeka je mogla i uvjerljivije trijumfirati. Opet, s ovom pobjedom IRječani su i dalje pri vrhu i  barem su donekle ispravili neobjašnjiv kiks u Varaždinu.

Rijeka je dvaput povela. U 29. minuti zabio je Andijrašević nakon pravog flipera u kaznenom prostoru Istre. Rijeka je djelovala bolje i to je vodstvo bilo posve zasluženo.  Samodesetak minuta kasnije Istra je izjednačila, strijelac je u gužvi bio  Špoljarić.

U nastavku je Rijeka pritisla i trud se isplatio. Opet je strijelac bio Franko Andrijašević.  Bilo je tu u 66. minuti.

Iz jedanaesterca, istog igrača oborio je u kaznenom prostoru Paez. Rijeka je bila zadovoljna tim vodstvom i trudila se zatvoriti utakmicu. Opet, Rijeka je bila i opasnija jer je igrala na protunapade, mogla je lako i  povisiti vodstvo.