RIJEKA NIKAD GORA, DINAMO NIKAD BOLJI: Epilog je nadrealan rezultat na Rujevici

Autor: Andrija Kačić Karlin

Teško je uopće komentirati utakmicu u kojoj jedan suparnik zabije sedam golova, a drugi tek j dva. Dinamo je u gostima na Rujevici pretočio Rijeku u potočić, ili ju je pregazio kao plitak potok, posve je svejedno o kojoj je terminologiji riječ. No, konačnih  7-2 za Dinamo pokazuje da je zagrebačka momčad, sad posve fokusirana samo na domaće prvenstvo nakon eliminacije iz Europe, i dalje nedodirljiva u našem prvenstvu.

Pritom, opet smo vidjeli da Rijeka proživljava možda največu krizu otkako je Prve hrvatske nogometne lige…

Rijeka je pala odmah u startu utakmice, golovi Dinama nizali su se kao na manufakturalnoj traci, a bilo je očito da je gost krenuo silovito. Rijeka koja je neki dan ispala od lošeg drugoligaša u kup natjecanju ne da nije bila ravnopravna, nego je bila posve izgubljena.

K tome, Dinamovi golovi su bili pravi ljepotani, prvi je, istina bio autogol nakon jakog udarca Mišića, pa je Oršić na svoj tipičan način zabio izdaleka. Potom smo svjedočili sjajnoj asistenciji Drmića za Špikića, a Oršić voli zabiti i više od jednog, i sada je to napravio. U nastavku je zabio čak i Šutalo, pa onda Emreli i to dvaput!

Ima još jedan raritet s ove utakmice. Domaćin koji je doživio rezultatsku blamažu prvi prekršaj je napravio, vjerovali ili ne, tek u 39. minuti. To dokazuje s kakvim su voljnim elementom igrači Rijeke ušli u ovu utakmicu. Hoće li trener, Talijan Cosmi, preživjeti ovu utakmicu na klupi Rijeke, ovisi i o predsjedniku kluba Miškoviću. Koji je bio propisno izvrijeđan tijekom ove utakmice.

Rijeka je u prvome dijelu nešto napadala, čak je Dinamo otraga izgledao opušteno, no sve je neugodnosti ispravljao Livaković. On je, zajedno s reprezentatvcima Oršićem i Petkovićem dokazao Daliću da nije pogriješio, oni izborniku dolaze raspoloženi, veseli i u pravoj formi.

Rijeka je toliko izgledala loše da su joj i navijači okrenuli leđa, kako je Dinamo uvećavao prednost tako su i skandiranja domačih navijača prema igračima momčadi za koju navijaju bila pogrdnija. A mnogi su napustili stadion već sredinom drugog poluvremena. Rijeka zaista ne pamti takvu krizu.

S druge strane, Dinamo je pokazao suverenost i kvalitetu. I zaista možemo shvatiti kako je i koliko neugodno bilo navijačima Rijeke to promatrati.