+ AAA -

Rijeka doživjela debakl u Varaždinu: Snovi o titulu su sada pali na minimum

Autor: Ivan Lukač

Nogometaši Rijeke doživjeli su treći poraz u nizu. Nakon Lokomotive, Dinama sada bolji od Rijeke bio je Varaždin koji je na svom stadionu slavio s uvjerljivih 3:1.

Domagoj Drožđek bio je dvostruki strijelac Varaždinaca i jedan je doda Šego, dok je jedini gol za gostujuću momčad trenera Željka Sopića postigao Niko Janković. Varaždin je utakmicu završio s desetoricom na terenu jer je Marko Vukčević u završnici dobio dva žuta kartona.

Krilni napadač probio je desnu stranu i nakon borbe sa suparničkim braničem puknuo i zabio pokraj riječkog golmana Nediljka Labrovića. Sopić je napravio devet promjena u početnom sastavu u odnosu na prošlotjedni derbi s Dinamom. Preciznije, samo su Labrović i veznjak Lindon Selahi startali u oba susreta.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Nogometni klub Varaždin (@nkvarazdin)

Daleko od titule

U 30. minuti 2:0. Labrović je uklizao i pokušao je izbiti, ali ju je samo poslao na nogu Michelea Šege, kojem nije bilo teško spremiti je u nebranjenu mrežu. Bio je to veliki udarac za Rijeku. U zadnje tri utakmice primili su 8 golova dok su do utakmice s Lokomotivom primili samo dva u cijeloj polusezoni.

Domaći stoper Lamine Ba nakratko je izbio loptu iz vlastitog peterca, ali ona je došla na nogu Nike Jankovića, koji je puknuo i smanjio zaostatak na 2:1 i dao nadi Rijeci za nastavak susreta.

Pjaca i Fruk ušli su na poluvremenu, ali pomoći nije bilo. Rijeka je u 59. minuti primila novi pogodak nakon kojeg joj je trebalo čudo za povratak. Strijelac je ponovno bio Drožđek, koji je lažnim udarcem izbacio suparnike, a zatim krasno pogodio u kut.

Rasprodani Maksimir čeka potvrdu titule: Dinamo nakon kiksa Rijeke dočekuje Osijek