REMI U DERBIJU PREMIERSHIPA: Vidi devedeset minuta protiv vječnog suparnika, Ayaxu nizozemski derbi

Autor: HINA/GIŠ

U derbiju Premiershipa nogometaši Liverpoola i Manchester Uniteda podijelili su bodove odigravši bez pogodaka 0-0.

Utakmica je bila puno tempa sa dominacijom Liverpoola ali i velikim šansama gostiju no mreže oba vratara ostale su netaknute svih 90. minuta.

Ovom podjelom bodova ManU je zadržao vodstvo s dva boda ispred Leicestera i tri više od Liverpoola.

U velikom derbiju 17. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je kao domaćin svladao Feyenoord s 1-0 (1-0) i tako osigurao prvo mjesto na polovici prvenstva.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Gravenberch preciznim udarcem s 20-ak metara u 22. minuti.

Ajax je tako prvi dio prvenstva okončao s 41 bodom, tri više od drugog Vitessea, dok je Feyenoord četvrti s 35 bodova, dva manje od trećeg PSV-a.

Stoper hrvatske nogometne reprezentacije Domagoj Vida odigrao je čitav susret za Besiktas koji je u velikom derbiju 19. kola turskog prvenstva kao domaćin svladao Galatasaray s 2-0 (0-0) i tako se odvojio na vrhu ljestvice.

Strijelci za Besiktas bili su Josef de Souza (79) i N’Koulou (90+1).

Ovom pobjedom vodeći Besiktas je stigao do učinka od 38 bodova, tri više uz utakmicu više od drugog Fenerbahčea, dok je Galatasaray ostao četvrti s 33 boda, jednim manje od trećeg Gaziantepa.

Posljednjeplasirani sastav talijanskog nogometnog prvenstva Crotone u susretu je 18. kola na svom terenu uvjerljivo svladao Benevento s 4-1 (2-0) te se s ta tri boda približio ostalim momčadima u borbi za ostanak.

Crotone je poveo u samom otvaranju utakmice autogolom Glika (4-ag), Nwankwo (29, 54) je potom s dva gola, po jednim u svakom poluvremenu riješio pitanje pobjednika. Vulić (65) je povisio na 4-0 prije no što je Iago Falqué (82) ublažio poraz Beneventa.

Crotone je i dalje posljednji s 12 bodova, no sada za 18. Torinom i 19. Parmom zaostaje samo po bod, dok 16. Cagliari i 17. Genoa imaju po dva boda više.

Autor:HINA/GIŠ