REAL IZJEDNAČIO U POSLJEDNJIM TRENUCIMA: Atletico napravio veliki korak prema naslovu

Autor: F.F

Atletico Madrid i Real Madrid od 16 sati i 15 minuta igrali su veliki derbi španjolskog nogometa. Atleticu je ovo jedna od najvažnijih utakmica sezone jer bi pobjedom pobjegli od Barcelone i Reala te napravili velik korak prema naslovu.

Na Wanda Metropolitanu igrao se madridski derbi koji bi mogao odlučiti prvaka La Lige. Zidane je na derbiju izveo momčad bez ozljeđenih Ramosa, Carvajala i Hazarda, dok Simeone nije mogao računati na Gimeneza. Za Real je od prve minute krenuo naš Luka Modrić, dok su za Atletico susret s klupe pratili Vrsaljko i Grbić.

Momčad domaćina igrala je u 4-5-1 formaciji s najisturenijim Luisom Suarezom.

Atletico: Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Hermoso – Koke – Correa, Llorente, Lemar, Carrasco – Suarez

Real je istrčao u uobičajenoj 4-3-3 formaciji:

Courtois – Vazquez, Varane, Nacho, Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Rodrygo, Benzema, Asensio

Atletico u prednost stiže već u 15. minuti susreta, kada bivši nogometaš Reala Marcos Llorente probija desnu stranu te upošljava Luisa Suareza. Neuništivi Urugvajac zabija svoj 17. pogodak ove sezone i ponovno pokazuje Barceloni kakvog je igrača pustila.

Krajem prvog poluvremena sudac uz pomoć VAR-a odlučuje kako nema kaznenog udarca za Real. Iako je igrač Atletica igrao rukom, glavni sudac utakmice Hernandez smatra kako to nije dovoljno za najstrožu kaznu. Na predah se ide vodstvom Ateltica 1:0.

U nastavku susreta Real ima posjed, Atletico niže velike šanse

Simeone prvi mijenja te u 57. minuti uvodi Saula Nigueza umjesto Lemara, Zidane mijenja tri minute kasnije kada za Real ulaze Vinicius Junior umjesto Rodryga te Valverde umjesto Asensija. Mijenja oba krila nakon dosta loših sat vremena igre.

U 64. minuti za Atletico ulazi talentirani Portugalac Joao Felix umjesto Carrasca.

U 80. minuti velika šansa Benzeme, no fantastično brani Oblak. U 82. minuti Simeone zatvara utakmicu te uvodi Kondogbiju umjesto Correae.

Dvije minute prije kraja regularnog djela utakmice Real dolazi do izjednačenja! Na Casemirovu asistenciju zabija kapetan Karim Benzema. Lijepo je prošao kroz dvojicu Atleticovih igrača, odigrao dupli pas s Casemirom te pogodio praznu mrežu za izjednačenje.

Sudac je produžio susret za tri minute, no do kraja nije bilo promjena, veliki derbi završio je 1:1. Atletico je prvi s tri boda prednosti ispred Barcelone te pet bodova ispred gradskih rivala, ali s utakmicom manje. Iako bi pobjedom gotovo riješili pitanje prvaka, Atletico je pozitivnim rezultatom napravio veliki korak prema osvajanju La Lige.