Rapsodija Hajduka koji je napunio mrežu Slavena: Pogledajte majstoriju Kalinića i prvijenac Brekala

Autor: Dnevno.hr/K.I.

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 4:0 (Kalinić 45+2′, Brekalo 48′, Kalik 51′, Čuić 67′)

HAJDUK (4-3-3): Lučić – Sigur, Uremović, Šarlija (od 71. Elez), Moufi (od 56. Hrgović) – Krovinović, Pukštas, Kalik (od 56. Kleinheisler) – Sahiti (od 71. Dajaku), Kalinić (od 52. Čuić), Brekalo

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec (od 80. Krušelj), Boras (od 72. Međimorec), Pllana, Štefulj – Lepinjica (od 60. Šuto), Agbekpornu – Nongoh, Mioč, Caimacov (od 46. Liber) – Štrkalj (od 60. Ortiz)

Nogometaši Hajduka pobijedili su na Poljudu Slaven Belupo sa 4:0 u 22. kolu HNL-a. Time su se makar privremeno vratili na vrh prvenstvene ljestvice ispred Rijeke koja tek treba odigrati svoju utakmicu protiv Gorice.

U prvom poluvremenu Hajduk je napadao, ali nije nalazio pravo rješenje za probijanje obrambenog bedema koprivničkog sastava sve do same zavrpnice. Tada je u drugoj minuti sudačke nadoknade efektnim volejem Nikola Kalinić načeo mrežu gostiju.

Nakon toga sve se otvorilo za splitski sastav. Početkom drugog dijela utakmica je potpuno prelomljena, budući su domaćini na oduševljenje 17.000 okupljenih navijača na Poljudu zabili dva gola u tri minute. Sve golove s utakmice Hajduk – Slaven – Belupo možete pogledati OVDJE.

Prvijenac Brekala

Prvo je u 48. minuti svoj prvijenac u dresu Hajduka zabio Josip Brekalo, dok je samo tri minute kasnije Anthony Kalik zatresao mrežu za vodstvo ‘Bijelih 3:0. Konačnih 4-0 postavio je 21-godišnji Filip Čuić u 67. minuti, a svakako treba naglasiti kako je tri asistencije protiv suparnika iz Koprivnice upisao Emir Sahiti.

Najbolju priliku za goste da barem zabiju počasni gol imao je njihov najbolji igrač Mioč u samoj završnici utakmice, ali nije uspio iskoristiti poklon obrane Hajduka i pucao je pokraj gola.

Ovom utakmicom Hajduk je prekinuo crni niz od četiri utakmice bez pobjede u HNL-u. U tom su periodu upisali tri remija i jedan poraz. Privremeno je Hajduk ponovno vodeći na ljestvici. Ima 45 bodova, odnosno, bod više od Rijeke koja ima utakmicu manje. Dinamu bježe četiri boda uz utakmicu više.

—————————————————————————————————–

PRIJENOS UŽIVO

90+3‘ – Završena je utakmica. Hajduk je pobijedio 4:0 i privremeno vratio vrh ljestvice i preskočio Rijeku.

89′ – Najbolja prilika Slavena na utakmici, ali Mioč nije usoio realizirati zicer.

86′ – Nova dobra akcija Hajduka, Sigur je lijepo uposlio Čuića koji dobro puca, ali Sušak sjajno brani.

80′ – Jedan od rijetkih pokušaja Slaven Belupa. Pucao je Agbekpornu dalekometno, ali njegov udarac odlazi daleko od vratiju Hajduka.

77′ – Utakmica polako ulazi u samu završnicu. Rezultatski je već odlučena i samo je pitanje s koliko će golova u mreži završiti Slaven Belupo.

67′ – Novi gol Hajduka, domaći vode 4:0, zabio je Čuić, koji je zamijenio Kalinića. Krovinović je započeo akciju, Sahiti je uposlio Čuića koji je ostao sam i trese mrežu. Sve golove možete pogledati OVDJE.

65′ – Žuti karton za Štefulja nakon grubog starta na Sahitiju.

62′ – Pokušali su sada gosti zaprijetiti vratima Hajduka, opalio je Mioč, ali njegov je udarac blokirao Šarlija.

60′ – Hajduk potpuno dominira terenom, Slaven Belupo tijekom cijele utakmice nije zaprijetio vratima Lučića.

55′ – Odmah na početku drugog dijela Karoglan je iz igre izvadio Kalinića, a potom i Mouffija koji se, čini se, ozlijedio.

51′ – Novi gol Hajduka, raspala se obrana Slaven Belupa nakon primljenog prvog gola. Zabio je sada Kalik koji je ostao potpuno sam i s nekih sedam, osam metara savladao Sušaka. Drugi i treći gol Hajduka možete pogledati OVDJE.

48′GOL! Hajduk vodi 2:0, prvijenac u dresu Bijelih zabio je Brekalo. Velik dio posla obavio je Sahiti koji je sjajno prošao po sredini, dodao Brekalu, koji trese mrežu udarcem uz bližu vratnicu.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

45+3′ – Završeno je prvo poluvrijeme. Hajduk na odmor odlazi s prednošću 1:0. Golčinu Kalinića možete pogledati OVDJE.

45+2′GOL! Hajduk vodi 1:0, zabio je Nikola Kalinić koji je zabio volejem iz teške pozicije uz samu stativu.

45′– Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

43′ – Prekršaj nad Krovinovićem. Brekalo će ponovno imati priliku iz slobodnog udarca. Nije pcao, nego je ubacio, ali Mioč je sve uspio raščistiti.

40′ – Žuti karton za Sahitija nakon prekršaja na Nongohu koji je bio u punom naletu.

37′ – Jako opasan pokušaj Kalika s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi pokraj gola. Kalik je jedan od najboljih igrača Bijelih u dosadašnjem dijelu susreta.

36′ – Novi pokušaj Hajduka preko Sahitija, ali brani Sušak.

35′ – Opasnost pored vratima Slavena. Ubacio je Sahiti pred vrata gostiju nakon brzog izvođenja slobodnog udarca, ali gosti su se uspjeli obraniti.

32′ – Pokušao je sada Brekalo po desnom boku, prošao je dvojicu igrača Slaven Belupa, ali je u nastavku akcije igrao rukom i od svega neće biti ništa.

29′ – Nakon jednog prekršaja Lepinjice došlo je do kraćeg prekida, ali igra je ubrzo nastavljena.

22′ – Slobodan udarac za Hajduk nakon prekršaja nad Kalikom. Pucao je Brekalo s nekih 25 metara, ali ravno u živi zid.

18′ – Dalekometni pokušaj Krovinovića s nekih 22, 23 metra, ali Sušak je na pravom mjestu.

13′ – Sjajan dribling Sigura na desnom boku, ali ubacivanje koje je uslijedilo nije bilo precizno.

11′ – Pokušao je sada Kalik udarcem izvan šesnaesterca ugroziti vrata Slavena, ali je blokiran.

8′ – Hajduk na početku očekivano ima više loptu u svom posjedu i napada, ali osim situacije iz pete minute nije bilo opasnosti za vratara Sušaka.

5′ – Opasna situacija u kaznenom prostoru Slavena. Gosti traže jedanaesterac nakon igranja rukom jednog igrača Slavena, ali sudac se nije oglasio, a nije se aktivirao niti VAR.

2′ – Već na samom startu Bosec je završio na travnjaku nakon udarca laktom Brekala, ali brzo se pridigao.

1′ – S par minuta zakašnjenja počela je utakmica na Poljudu. Posljednji bod protiv Hajduka na Poljudu Slaven Belupo je osvojio 2021. godine, a u posljednjih pet utakmica protiv Bijelih ostali su bez plijena.

Mamić ga je doveo iz zatvora, a ‘luđak’ je misteriozno pobjegao i postao neočekivanu poruku

Autor:Dnevno.hr/K.I.