Prvaci teškom mukom slomili Sheffield: Firmino i Jota vratili Redse na pobjedički put!

Autor: HINA/N.M.

Engleski nogometni prvak Liverpool  vratio se na pobjednički put u Premiershipu nakon remija protiv Evertona u prošlom kolu i gubitka Virgila Van Dijka zbog ozljede. U susretu  6. kola na svom Anfieldu Redsi su svladali  Sheffield United teže od očekivanog 2:1

Gosti su poveli iz kaznenog udarca kojega je realizirao Berge (13-11m) u otvaranju utakmice, no na odmor se otišlo sa 1-1 zahvaljujući Firminu u 41. minuti koji je pred kraj prvog poluvremena iz odbijanca poravnao rezultat. Tri boda Liverpoolu osigurao je Diogo Jota u 64 minuti udarcem glavom sredinom nastavka. Dvije minute prije toga Salahu je poništen gol zbog zaleđa.

Drugi Liverpool se ovom pobjedom bodovno poravnao s gradskim rivalom Evertonom, oba sastava imaju po 13 bodova, no Everton je odigrao susret manje kojeg igraju sutra u gostima kod Southmaptona.

Sheffield United je ostao pretposljednji 19. s jednim bodom, koliko imaju i 18. Burnley te 20. Fulham.

Autor:HINA/N.M.