PREKINUTA SERIJA HRVATSKOG GOLGETERA: To se ove sezone još nije dogodilo!

Autor: Hina/Ivor Krapac

Andrej Kramarić je prvi put ove sezone ostao bez gola u utakmici u kojoj je bio na terenu u njemačkoj 1. Bundesligi.

Sjajni golgeter hrvatske reprezentacije i Hoffenheima nije uspio zabiti na gostovanju svojeg kluba u devetom prvenstvenom kolu, u utakmici koja je završila s 1:1 protiv domaćeg Mainza.

Kramarić ovog puta nije bio strijelac, ali istaknuo se potezom kojim je započeo akciju za izjednačenje svojeg kluba u drugom poluvremenu. Svojim dodavanjem pronašao je Sessegnona, a u nastavku akcije Sessegnon je asistirao Bebouu za Hoffenheimov dolazak do 1:1 u 62. minuti.

Prije toga, domaća momčad povela je golom Quaisona u 33. minuti. Hoffenheim je završio susret s igračem manje nakon isključenja Geigera u 80. minuti.

Osim što je započeo akciju za izjednačenje, hrvatski reprezentativni napadač je još dva puta dobro uposlio suigrače, u 58. minuti Roberta Skova i u 77. Ihlasa Beboua, ali oni su bili neprecizni.

Kramarić je odigrao praktički cijelu utakmicu za Hoffenheim. Zamijenjen je u petoj minuti sudačke nadoknade na kraju susreta.

Momčad napadača Vatrenih se nakon ovog rezultata nalazi na 12. mjestu s devet prikupljenih bodova u sezoni.

U nedjeljnom bundesligaškom programu sreli su se i Bayer Leverkusen i Hertha, sa završetkom utakmice bez golova.

Tin Jedvaj počeo je susret na klupi Bayera, a ušao je u 74. minuti.

Autor:Hina/Ivor Krapac