(VIDEO) POLJAK JE MAŠINA: Lewandowski kao na traci

Autor: Josip Valjan - Harambašić

U drugom kolu Bundeslige Bayern je na gostovanju u Gelsenkirchenu svladao domaći Shcalke 3 – 0. Sve golove za goste zabio je nezaustavljivi poljak Robert Lewandowski.

Prvi je gol za Bavarce realizirao iz jedanaesterca u 20 minuti, nakon prodora Comana koji je srušen u šesnaestercu domaćina. Drugi gol također također je postignut iz prekida u 50 minuti susreta. Ovoga puta Lewandowski je izveo slobodan udarac sa preko više od dvadeset metara udaljenosti u gornji desni golmanov kut. Konačan rezultat postavljen je u 75 minuti. Bayern je presjekao jednu loptu i brzo krenuo u protunapad. Loptu je na protivničkoj polovici dobio Coman koji je vrhu šesnaesterca pronalazi Lewandowskog a ovaj se u primanju oslobađa čuvara i postiže svoj peti ovosezonski pogodak u Bundesligi. Lewandoeskom je to ujedno 207 pogodak u Bundesligi u 292 odigrane utakmice i deveti hat trick.

Poljak je nakon utakmice izjavio da može igrati još bolje od prikazanoga jer vidi prostor za napredak, naglasio je važnost momčadi bez koje ni njegov uspjeh ne bi bio moguć.

Bundesliga je jako natjecanje zbog čega stalno moramo biti spremni. Ja sam bio spreman i sretan sam što sam pomogao momčadi”, izjavio je Lewandowski.

Za Bayern je debitirao Ivan Perišić koji je ušao u igru u 57 minuti umjesto Gnabrya a igru je napustio i T. Muller umjesto kojega je u igru za svoj debi ušlo drugo pojačanje Bavaraca za ovo sezonu, brazilac Coutinho, također u 57 minuti.

Autor:Josip Valjan - Harambašić