AP Photo/Ian Walton / Guliver Image

Pogledajte kako je Real kaznio Borussiju zbog silnih promašaja, Luka Modrić osvojio šesti naslov u Ligi prvaka

Autor: K.I.

Real Madrid osvojio je 15 rekordni naslov Lige prvaka nakon što je u velikom finalu na Wembleyu pobijedio Borussiju Dortmund s 2:0 i tako pokazao kako je uvjerljivo najveći klub na svijetu. Naš Luka Modrić ušao je pred kraj utakmice i tako upisao desetak minuta i u ovom finalu, u kojem je stavio šesti pehar Lige prvaka u svoju vitrinu.

A sve je moglo biti potpuno drugačije da je Borussija Dortmund iskoristila četiri do pet sjajnih prilika, koje im je redom obranio sjajni Courtois, koji bi mogao biti proglašen za igrača finala. Utakmica je krenula s trojicom navijača koji su uletjeli u teren i napravili par selfija s igračima, da bi zatim Borussija preuzela kontrolu i držala Real na konopcima.

Dvije sjajne prilike imao je Adeyemi, koji je dva put bio u izglednoj prilici. Prvi put sam je izbio ispred gola Reala, ali ga je Courtois omeo u driblingu, da bi napadač Borussije otišao do korner zastavice i tako je upropastio sjajnu priliku. U drugom pokušaju uspio je pucati, ali je nekako uspio sebe dovesti u težu poziciju za šut, koji je obranio Courtois. Cijelo prvo poluvrijeme Borussija je bila puno bolja, imali su i vranicu, iz vjerojatno zaleđa, ali nisu uspjeli zabiti sjajnom Belgijcu.

Real je Real

U drugo pouvrijeme ušlo se s dvije prilike Reala, da bi zatim opet Borussija preuzela konce igre i stvorila nekoliko zgodnih prigoda, no za razliku od prvog poluvremena i Real je zaprijetio nekoliko puta. I onda dolazi 74 minuta, korner izvodi Kross, a na prvu vratnicu ulijeće Carvahal i zabija za vodstvo Reala. Gol pogledajte OVDJE.

Nakon gola igrači Borussije potpuno su pali, Real je zaredao nekoliko prilika, ali je ovaj put golman Borussije Kobel obranio nekoliko teških udaraca, da bi u 84. minuti pogriješila obrana Borussije, lopta je došla do samog Viniciusa, koji je ušao u 16 metara i zabio pored nemoćnog vratara Kobela za 2:0 i potvrdu pobjede Kraljevskog kluba. Gol pogledajte OVDJE.

Borussija se nije predavala, čak su i zabili gol, ali je poništen radi zaleđa, da bi do kraja sve ostalo na neuspješnim pokušajima kluba iz Dortmunda, koji je na kraju morao priznati premoć Reala iz Madrida. I tako je Real po tko zna koji put bio na konopcima i onda se čudesno uzdignuo i vratio te su osvojili njihov 15 naslov Lige prvaka, na kraju potpuno zasluženo.

BORUSSIA DORTMUND – REAL MADRID  0:2

BORUSSIA DORTMUND: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Can, Sabitzer – Adeyemi, Brandt, Sancho, Füllkrug

REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy – Valverde, Camavinga, Kroos – Bellingham, Rodrygo, Vinicius

____________________________________________________________________________________________________________

90′ + 5 Kraj utakmice Real je slavio u finalu 2:0 i tako osvojio svoj 15 naslov Lige prvaka

90′ + 4 Ubačaj Borussije, ali korner i na kraju hvata Courtois

90′ + 3 Kombinirali su Vinicius i Modrić, ali Nijemci izbijaju ispred Luke

90′ Ostaje još samo pet minute do 15 naslova Lige prvaka za Real Madrid i šesti za nešeg Luku Modriću

87′ Borussija je zabila, ali zaleđe ništa od nade za Nijemce

85′ Ulazi Luka Modrić umjesto bellinghama i Joselu umjesto Krossa, kojem je ovo zadnja utakmica za Real

84′ Golll Real, Borussija je strašno pogriješila u obrani, lopta je došla do samog Viniciusa, koji je zabio pored Kobela

82′ Udarac Nachoa nakon kornera, udarac glavom pod gredu i opet Kobel čudesno spašava

81′ Real se razigrao, camavinga puca s 18 metara, Kobel opet sjajno brani, korner, Borussija je nestala s terena nakon gola Reala

80′ Šut Krossa prema desnom kutu Kobel odlično brani

79′ Prekršaj na 18 metara za Real po sredini, Borussija se pomalo raspada

77′ Velika prilika za Real, Bellingham je puca s nekih osam metara potpuno sam, ali je gađao pored vratnice

74′ Golllll Realll Madrid, nakon kornera na prvu vratnicu utrčao je Carvahal i doveo Kraljevski klub u vodstvo

73′ Korner za Real, nakon minijature Viniciusa i odmah novi korner za Los Blancose

72′ Izlazi Adeyemi, koji je zapucao dvije sjajne prilike, ulazi Reus, koji se nakon ove utakmice oprašta od aktivne karijere

69′ Brza akcija Reala, Rodrygo do Bellinghama, ali čiste igrači Borussije, nakon toga Vinicius ubacuje na Bellinghama, koji promašuje na par metara od gola udarac glavom, a lopta prolazi tik uz lijevu vratnicu gola Kobela

66′ Ništa od svega, Modrić na zagrijavanju

65′ Rodrygo sad s desne strane, korner za Real

64′ Evo Reala preko Viniciusa, korner čiste igrači Borussije

63′ Adeyemi je sjajno nabacio na Fullkruga koji puca glavom s nekih 21-13 metara, a Courtois opet brani

61′ Borussija je stisnula Real pred njihovih 16 metara, Real nema nikakv odogovr na odličnu igru nogometaša kluba iz Dortmunda

57′ Ubačaj Viniciusa, preneseno na drugu stranu od Schlotterbecka, dolazi do Carvahala, koji puca ali Kobel brani uz pomoć braniča Borussije

56′ Carvahak je naletio na Adeyemia i pao te se ljutio dugo na travnjku

53′ Borussija u visokom presingu uzima loptu Realu

52′ Osmi udarac iz kuta za momčad iz Dortmunda, ali ništa lopta za Real

51′ Novi korner za Borussiju, loše izvedeno, ali uzimaju Nijemci nazad loptu

50′ Utrčava Carcahal na prvu vratnicu nakon kornera, blizu ali pored gola, Real se budi

49′ Kross puca u same desne rašlje, ali Kobel nevjerojatno brani, korner

48′ Čisti Real Vinicius u kontri, prekršaj na vrhu lijevog vrha šesnaesterca, opasna situacija

47′ Borussija je nastavila kao u prvom dijelu, korner za Nijemce

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Wembleyu, ako Real nastavi kao u prvom poluvremenu Ancelotti će morati poseći za Lukom Modrićem s klupe za pričuve

45′ + 4 Korner sad s druge strane za Nijemce, ali čiste igrači Reala i kraj prvog poluvremena u kojem je Borussija mogla voditi protiv Reala, ali je sjajni Courtois uspio obraniti tri opasne prilike za klub iz Dortmunda, od Reala nismo vidjeli ništa u prvih 45 minuta

45′ + 3 Korner za Borussiju, zadnja prilika u prvom poluvremenu

45′ Igrat će se još vrijeme suca Vinčića, četiri minute nadoknade

44′ Vinicius je dobio loptu s lijeve strane, sjurio se prema šesnaestercu, ali Hummels ga je zaustavio uz veliko odobravanje navijača Borussije

43′ Novi žuti za igrače Borussije, ovaj put je zbog reakcije nakon faula nad Mendyjem požutio Schlotterbeck

41′ Napad Borussije lopta dolazi do Sabitzera koji puca s negdje 18 metara, ali Courtois brani, korner iz kojeg se nije dogodilo ništa, no Bosussija i dalje napada

40′ Vinčić sudi prekršaj nad Viniciusu, koji je bio pomalo dvojben pa je zbog prigovora još pokazao žuti Schlotterbecku

39′ Real je sada nekoliko minuta držao loptu, ali sve izgleda jako jalovo od Los Blancosa, Borussija je bolji protivnik u prvom dijelu

34′ Kobel je otezao s ispucavanjem, uletio mu je Vinicius, koji je zbog starta dobio žuti karton

30′ Korner za Real, svi su promašili loptu kontra Borussije, pada Adeyemi u kaznenom prostoru, nema prekršaja Mendyja moji je ušao dosta čvrsto u igrača Borussije

28′ Odmah kontra Nijemaca, Adeyemi opet s lijeve strane puca, brani Courtois i na kraju uspijeva uhvatiti loptu

27′ Bljesnu je Vinicius s lijeve strane, povratno dodavanje za Bellinghama, ali čisti obrana Borussije

25′ Pruža se pomoć jednom igraču Borussije, bit će zamjena, ipak ne

23′ Borussija stišće, prvo je obrana Reala jedva rasčistila jedno opasno dodavanje, da bi samo par sekundi kasnije Fullkrug pogodio vratnicu gola Courtoisa, ali čini se kako bi bilo zaleđe i da je i ušlo

21′ Adeyemi je izbio sam pred Courtoisa, ali se spetljao i na kraju korner

20′ U proteklih pet minuta ništa značajnije se nije dogodilo, napadi jednih i drugih završavaju u blokovima obrane

15′ Pokušaj sad Viniciusa, isto neprecizno, rastrgan početak finala u otvaranju niti jedna momčad se nije nametnula i nije bilo pravih prilika

14′ Velika prilika za Borussiju, lopta je išal iza leđa obrane Reala, činilo se kao zaleđe, ali suci nisu reagirali, lopta dolazi povatno do Brandta, koji puca s negdje sedam metara s lijeva jako loše

12′ Evo i prvog udarca na utakmici, ali Valverde puca skoro pa preko Wembleya

10′ Real traži faul no sudac se nije oglasio

9′ Lopta kod Reala koji pokušava malo smiriti kaos na početku utakmice

7′ Zanimljiv ubačaj, igrači Reala čiste pa lopta dolazi do Courtoisa

6′ Kontra Borussije i na kraju prvi korner na utakmkici izborila ga je momčad iz Dortmunda

3′ Utakmica je nastavljena nakon što su navijači uklonjeni s terena

1′ Jedan navijač je utrčao na teren, utakmica je prekinuta, sad je ušao još jedan…pa još jedan

1′ Počelo je finale Lige prvaka na Wembleyu između Real Madrida i Borussije Dortmund, Luka Modrić počinje s klupe za pričuve

20:48 – Lenny Kravitz je otpjevao tri pjesme prije početka finala

20.00 – Poznat je i sastav Borussije Dortmund za veliki finalni okršaj.

18.40 – Iz Real Madrida su više od dva sata prije utakmice objavili početni sastav za okršaj protiv Borussije Dortmund. U njemu nema Luke Modrića u početnih 11. Kapetan Vatrenih će priliku čekati s klupe za pričuve. U veznoj su liniji prednost ispred Modrića dobili Federico Valverde, Eduardo Camavinga i Toni Kroos koji igra oproštajnu utakmicu u dresu ‘Kraljeva’.

————————————————————————-

Londonski Wembley večeras je domaćin spektakularnog finala Lige prvaka, utakmice Real Madrida i Borussije Dortmund. Real je u lovu na svoj 15. naslov u Ligi prvaka, Borussia na drugi budući je jedini dosad osvojila 1997. godine.

U redovima Reala svoj šesti naslov u Ligi prvaka, a nevjerojatni 26. naslov ukupno u dresu ‘Kraljevskog kluba’ lovi Luka Modrić. Kapetan Vatrenih bi se šestim naslovom u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju izjednačio s legendarnim Pacom Gentom. Ovu će utakmicu pomno pratiti i iz redova zagrebačkog Dinama i navijati za Real jer bi za njih pobjeda ‘Kraljeva’ značila za europski put u Ligi prvaka u novoj sezoni kreću od play-offa, a ne od drugog pretkola.

Zanimljivo je kako će Realu ovo biti čak 18. finale u Ligi prvaka, a dosadašnji učinak madridskog kluba u borbama za titulu je strašan. Izgubili su svega tri puta, dok je Borussia jednom u finalu pobijedila, a jednom izgubila. U borbi za naslov 1997. pobijedili su Juventus, dok su 2013. godine izgubili u okršaju za titulu protiv Bayerna.

AP Photo/Jose Breton / Guliver Image

Prijenos na HRT-u i Areni Sport 1

“Neki od vas mogu osvojiti svoju prvu, a neki zadnju Ligu prvaka. Ali svi možete ući u povijest. Nitko nas neće pobijediti poniznošću”, poručio je Realov trener Carlo Ancelotti igračima Reala uoči finala. Mnogi se pitaju je li time uputio poruku Modriću, kojem istječe ugovor s Realom koncem mjeseca. Ipak, vjeruje se da je poruka bila upućena Toniju Kroosu koji je najavio umirovljenje nakon Europskog prvenstva u Njemačkoj.

“Svi nas smatraju velikim favoritom, ali mi ne mislimo tako. Izgledi su 50 – 50. Igramo protiv ekipe iza koje je odlična sezona u Ligi prvaka. Jako ju poštujemo. Šesti trofej u Ligi prvaka? Nekad se činilo nevjerojatnim doći do toga, ali eto sada smo ovdje. Bilo bi impresivno doći do šestog naslova Lige prvaka”, rekao je Modrić u najavi susreta.

“Kroz sezonu je moja momčad dokazala da ima dvije važne karakteristike – kvalitetu i požrtvovnost. To će biti ključno pokazati u finalnoj utakmici”, poručio je Ancelotti, koji je u prilici osvojiti svoj peti naslov pobjednika u Ligi prvaka. Televizijski prijenos velikog finala na rasporedu je na HTV-u 2 i kanalu Arena Sport 1.

Slatke muke za Slavena Bilića: Stalno mu zvoni mobitel, jedna mu je ponuda posebno zanimljiva