Pogledajte kako je Livaković briljantno utišao kritičare, trener otkrio pravu istinu o Hrvatu

Autor: Dnevno.hr/K.I.

Iza prvog vratara hrvatske nogometne reprezentacije Dominika Livakovića jedna je od najboljih utakmica otkako je iz zagrebačkog Dinama prešao u redove Fenerbahčea prošlog ljeta. Turski velikan je u nedjelju stigao do nove pobjede u turskom prvenstvu baš na krilima raspoloženog Livakovića.

Karagumruk je poveo golom Cana Kelesa koncem prvog poluvremena, ali preokret je uslijedio jako brzo. U 49. minuti susreta Edin Džeko je poravnao na 1:1, a osam minuta kasnije Michy Batshuayi je bio precizan s bijele točke za potpuni preokret.

A ne bi Fenerbahče stigao do slavlja da nije bilo sjajnog Livakovića koji je u prvom poluvremenu imao čitav niz jako dobrih intervencija, da bi ipak u drugom poluvremenu upisao obranu vrijednu tri boda.

Ušutkao kritičare

Duboko u sudačkoj nadoknadi Karagumruk je opasno zaprijetio preko Marcaa koji je pucao s nekih desetak metara, ali Livaković se bacio i sjajnom paradom spasio svoja vrata. Turski mediji navode kako je to Livakoviću bila možda i najbolja obrana otkako je stigao u Istanbul. Sjajne Livakovićeve obrane možete pogledati OVDJE.

“Klub je Livakovića vidio kao važnu investiciju. On je jako emotivan momak i stalno razgovaramo. Ovo mu je bila najbolja predstava sezone”, pohvalio je Hrvata trener Fenerbahčea Ismail Kartal, pa dodao: “Nadam se da će nastaviti napredovati i da će još više popraviti svoje nastupe.”

Protiv Karagumruka je Livaković upisao ukupno šest obrana, a njegova sjajna izvedba došla je nakon 3:2 poraza od Olympiacosa u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Konferencijske lige. Nakon te utakmice bio je izložen velikim kritikama, kao i nakon svakog poraza Fenerbahčea, ali sada je svojom izvedbom ušutkao sve kritičare.