Pogledajte kako je Hajduk uz dosta sreće prekinuo crni niz, Splićane spašavale i greda i vratnica

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:1 (Trajkovski 12′)

Slaven Belupo: Sušak – Pllana (od 46. Štefulj), Boras, Božić, Bosec – Lepinjica, Jelić Balta (od 79. Liber)- Murić, Caimacov (od 31. Mioč), Štrkalj (od 72. Nongoh)- Šuto

Hajduk: Buljan – Sigur, Uremović, Prpić, Diallo – Odjidja Ofoe (od 78. Moufi), Kalik (od 67. Perišić) – Sahiti (od 78. Kleinheisler), Pukštas, Brekalo (od 86. Krovinović) – Trajkovski (od 86. Čuić)

Gol Hajduka možete pogledati OVDJE.

—————————————————————————-

Pet utakmica zaredom izgubio je Hajduk prije gostovanja u Koprivnici u 31. kolu SuperSport HNL-a. Nanizali su Splićani poraze od Lokomotive, dva puta od Dinama, pa Rijeke i Osijeka, prije nego li su danas slavili s 1:0 protiv Slaven Belupa.

Jedini gol na utakmici postigao je Aleksandar Trajkovski (12′).Pogotku je prethodila precizna kombinacija na desnom boku, Sigur je uposlio Brekala koji je ubacio loptu u peterac gdje je pravovremeno utrčao Trajkovski i s tri metra mirno zatresao mrežu nemoćnog Suška.

Trebao je Hajduk i povećati vodstvo ubrzo potom, ali Odjidja-Ofoe iz odlične prilike nije uspio svladati Suška, a u nastavku akcije niti Sahiti nije bio dovoljno koncentriran.

Dominacija Belupa u nastavku

Do kraja prvog poluvremena najbolju priliku imali su domaći u 33. minuti kada je Murić odlično ubacio za Šutu, no udarac mladog napadača glavom u padu sjajno je zaustavio Buljan.

U drugom poluvremenu Slaven je bio mnogo bolja momčad, uglavnom su domaći prijetili nakon prekida, a u dva navrata okvir gola je pomogao gostima. Najbliži golu Slaven je bio 50. minuti kada je Štrkalj s tri metra glavom pogodio gredu, te 69. kada je Mioč uzdrmao stativu.

Tražili su domaćini u završnici i jedanaesterac nakon Nongoha u kaznenom prostoru Hajduka, ali sudac Kolarić nije se oglasio. Hajduk na ljestvici ima 58 bodova, 10 manje od vodeće Rijeke, a osam manje od drugog Dinama, odnosno 13 više od četvrtog Osijeka. Slaven je ostao deveti.

——————————————————————————–

PRIJENOS UŽIVO

90+5′ – Hajduk je uspio obraniti prednost do koje je stigao golom Trajkovskog u 12. minuti. Bijeli su tako prekinuli niz od pet uzastopnih poraza.

90′ – Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

86′ – Nove izmjene kod Hajduka. Krovinović je zamijenio Brekala, a Čuić Trajkovskog.

85′ – Protesti u Koprivnici. Tražili su sada domaćini jedanaesterac nakon pada Nongoha u kaznenom prostoru Hajduka. Kolarić se nije oglasio.

82′ – Utakmica ulazi u samu završnicu. Slaven Belupo opasno prijeti, Hajduk se brani. Nešto ranije su s Hajdukove klupe izmjenama pokušali unijeti dodatnu energiju u momčad. Ušli su Moufi i Kleinheisler umjesto Odjidje-Ofoea i Sahitija.

69′ – Trese se sada i stativa gola Hajduka. Nakon ubacivanja Mioča iz kornera lopta je pogodila stativu.

65′ – Kod Hajduka ulazi Perišić umjesto Kalika.

60′ – Sahiti je ubacio s lijeve strane na drugu stativu za Brekala, ali njegov udarac odlazi pokraj gola.

50′ – Slaven je sada promašio veliku priliku. Nakon kornera je Štrkalj pogodio gredu!

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

45+3′ – Završilo je prvo poluvrijeme u Koprivnici. Hajduk na odmor odlazi s prednošću 1:0.

44′ – Nova obrana Buljana. Pllana je pucao glavom nakon ubačaja Murića, ali Hajdukov vratar opet se istaknuo.

42′ – Hajduk je bio blizu drugog pogotka. Trajkovski je lijepo ubacio, lopta je išla prema Pukštasu, ali Amerikanac je zakasnio za djelić sekunde i prilika je otišla u nepovrat.

35′ – Dva pokušaja Slavena u kratkom periodu. Prvo je Šuto pucao nakon asistencije Murića, Buljan je obranio, da bi potom pokušao i Mioč, ali je Hajdukov vratar opet bio siguran.

29′ – Malo je pao ritam susreta u Koprivnici. Ozlijedio se sada Caimacov, a umjesto njega će u igru Benedik Mioč.

22′ – Sušak spašava vrata Slaven Belupa. Prvo je obranio udarac Odjidje Ofoea, pa pokušaj Kalika.

16′ – Brzi pokušaj odgovora Slaven Belupa preko Murića koji je dobrim driblizima napravio pomutnju u obrani Hajduka, ali lopta je završila u rukama Hajdukovog vratara.

12′ – GOL! Hajduk vodi 1:0, zabio je Trajkovski! Josip Brekalo ubacio je lijevom nogom u šesnaesterac, a makedonski napadač nije imao težak zadatak neometan pospremiti loptu u mrežu. Gol Hajduka možete pogledati OVDJE.

8′ – Ukazuje se pomoć stoperu Hajduka. Ostao je na terenu ležati Dominik Prpić nakon sudara glavom s Antom Šutom.

4′ – Dobra prilika za Šuta koji je išao sam prema Buljanu, ali mladi vratar Hajduka jako je dobro reagirao.

2′ – Krenuo je Hajduk ofenzivno, ubacili su Diallo i Brekalo, ali oba puta domaćini su se uspjeli obraniti.

1′ – Kasni početak utakmice u Koprivnici. Susret je započeo s nekih osam minuta zakašnjenja.

18.10 – Došli su sastavi za okršaj u Koprivnici. Ivanković je napravio tri promjene u odnosu na utakmicu s Osijekom, Diallo, Sahiti i Kalik su zamijenili Hrgovića, Kleinheislera i Krovinovića. Posebno je iznenađenje izostavljanje Krovinovića iz udarnih 11, prvi put ove sezone.

Novak Đoković sve je neugodno iznenadio, a njegova majka Hrvatica otkrila je strogo čuvanu tajnu

Autor:Dnevno.hr/K.I.