POGLED BIVŠEG HAJDUKOVCA: Otkrio što je najviše nedostajalo Bijelima za iznenađenje!

Hajduk u četvrtak navečer nije uspio prirediti iznenađenje protiv Galatasaraya u Istanbulu u trećem pretkolu Europske lige. Momčad Fatiha Terima svladala je Bijele s 2:0, a nakon poraza, utakmicu je analizirao nekadašnji Hajdukov napadač Mate Bilić, koji je ispričao što je vidio u razgovoru za Slobodnu Dalmaciju.

‘U prvom poluvremenu Hajduk je izgledao dosta kompaktno. Iako, treba priznati da nije to onaj Galatasaray od prije 10-ak godina. Nema tu više igrača ekstra klase, osim možda Falcaa koji nije ni igrao’, veli Bilić, osvrćući se na stvari koje su najviše nedostajale.

‘Ruku na srce, pobijedila je bolja momčad. Do 70. minute Bijeli su odigrali disciplinirano, a za nešto više nedostajao je taj zadnji pas u završnici’, nastavio je nekadašnji Hajdukov napadač, koji je želio vidjeti više od dvojice Bijelih.

Jairo i Diamantakos ostali su pomalo isključeni u prvom dijelu, trebali su malo više sudjelovati u igri. Treba pohvaliti obranu na čelu s Vuškovićem koji je do primljenog gola igrao jako zrelo i koncentrirano’, dodao je Bilić.

Sve u svemu, Galatasaray je bio favorit, a takvu ulogu na koncu je i opravdao unatoč otporu hajdukovaca. U svojoj analizi, Bilić ipak žali jer smatra da se možda moglo napraviti više.

‘Turci su u većini susreta djelovali nekako nezainteresirano, nisu igrali punim gasom. Šteta je za nekoliko neiskorištenih prilika. Falilo je malo Diamantakosa da zagradi loptu…’, zaključio je nekadašnji Hajdukov napadač.