Flickr.com

PETRA MARTIĆ IZBORILA ČETVRTFINALE: Jana Fett zapela na drugoj prepreci

Autor: Mario Lacković

Petra Martić nakon sat i 42 minute igre pobijedila je Francuskinju Fionu Ferro s 3:6, 6:1, 6:2 te izborila četvrtfinale Zhengzhoua.

Bio je to meč uz prekide zbog kiše. Petra nije dobro ušla u meč  te je u četvrtom gemu prvoga seta izgubila servis što se pretvorilo u set za Francuskinju. U drugom setu stiže pomoć za Petru u obliku kiše, stoga je meč morao biti odgođen. Ferro je ponovno bila u situaciji gdje je imala priliku za break u trećem gemu drugog seta. Nakon pauze, kao da je na teren izašla druga Petra Martić. Uspjela je nanizati četiri gema zaredom i uzeti set.

Na početku trećeg seta obje tenisačice gube svoj servis, no nakon toga je Petra osvojila četiri gema kojima je prelomila meč. Bila je to 14. pobjeda zaredom u tri seta, te je Petra na dobrom putu da sruši Serenin niz od 17.

U četvrtfinalu Martić čeka pobjednicu dvoboja između Jelene Ostapenko i Aryne Sabalenke.

Hrvatska tenisačica Jana Fett završila je svoj nastup na teniskom WTA turniru u Nanchangu gdje ju je u drugom kolu sa 7:6, 6:4 pobijedila 78. tenisačica svijeta Šveđanka Rebecca Peterson. Fett, 326. na WTA ljestvici, pružila je dobar otpor Šveđanki. Nakon što je na početku prvog seta izgubila svoj servis, Fett se nije predavala, vratila je servis i taj je set odlučen tek u tie- breaku u kojem je švedska tenisačica bila bolja. U drugom setu, Petterson uzima servis Fett za vodstvo od 2:1 , a onda i za 5:2. No kada je servirala za meč, hrvatska joj je tenisačica uzela servis. Fett je poslije dobila svoj servis, ali je Šveđanka ipak uspjela servirati za meč i slaviti nakon dva sata igre.