Autor: dnevno.hr

Treće i četvrto mjesto su osvojili isto Australci, Jason Day i Marc Leishman, koji je podijelio četvrtu poziciju s Tigerom Woodsom.

Adam Scott postao je australski sportski junak nakon što je osvojio golferski US Masters na terenu Augusta National, izvještava smh.

Pobijedio je prvaka US Opena iz 2007. i US Mastersa iz 2009. godine, Angela Cabreru iz Argentine, 'birdijem' na drugoj rupi. Treće i četvrto mjesto su osvojili isto Australci, Jason Day i Marc Leishman, koji je podijelio četvrtu poziciju s Tigerom Woodsom.

Scott je postao deseti Australac koji je osvojio neko veće natjecanje nakon 2006. Godine, kad je Geoff Ogilvy osvojio US Open.

– Ne znam kako se ovo dogodilo. Imao sam osjećaj. ponegdje sam imao sreće. Ne znam kako bo sve sada opisao, no bilo je nevjerojatno, kao i biti pobjednik. Počašćen sam – rekao je na medijskoj konferenciji.