TEŽAK POČETAK I PORAZ NA OTVARANJU SP-a ZA HRVATSKU! Djevojke zamaskirale težak poraz, Brazilke su bile nezaustavljive

Autor: F.F

Danas od 18 sati hrvatska ženska rukometna reprezentacija započela je svoj put na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Španjolskoj. Prvi susret igrale su protiv Brazila te su izgubile 30:25.

Kraljice šoka svoj su nadimak zaradile prije godinu dana na Europskom prvenstvu u Danskoj kada su senzacionalno osvojile brončanu medalju, ali danas nas nisu uspjele oduševiti. Brazilke su od samog početka bile bolje, a otvorili smo susret s isključenjem. Brazilke su sjajno igrale obranu, pogotovo na Ćamili Mičijević, dok su izabranice Nenada Šoštarića bile jako loše pred našim golom, pogotovo u prvom dijelu susreta. Primile su 18 pogodaka i na predah se išlo s minus šest.

Promašili smo i dosta zicera, otvorenih šuteva i tri sedmerca, ali zasluge idu i vratarici Brazila Arenhart koja je bila fantastična. Na drugom dijelu terena sjajna je bila De Paula koja je bila i igračica utakmice sa sedam pogodaka. U jednom su trenutku Brazilke vodile s čak devet pogodaka prednosti, ali su do kraja susreta naše djevojke smanjile tu prednost. Kod nas je najbolja bila Valentina Blažević koja je susret završila sa šest pogodaka.

Možda jedina svjetla točka susreta bilo je posljednjih desetak minuta kada su naše reprezentativke počele igrati bolju obranu te su smanjile zaostatak za Brazilom. Ništa nije izgubljeno, Kraljice šoka su naš šokirale i prijem te su pred njima još dvije utakmice. Nadamo se da će već protiv Paragvaja vratiti svoje samopouzdanje.

Na Svjetskom prvenstvu sudjelovat će 32 reprezentacije, a svoj put započinju u osam skupina. Hrvatska je, osim s Brazilom, u skupini s Paragvajom i Japanom, a iz svake skupine prolazi tri ekipe. Prve dvije ekipe u skupini izborit će četvrtfinale.

Hrvatska – Brazil (25:30)

Tijek susreta:

KRAJ! Hrvatska je poražena s pet razlike, djevojke su zamaskirale ovaj poraz s obzirom da su gubile čak devet razlike. Kraj je bio nešto bolji, ali ipak ništa od povratka.

60′ – Krsnik je probala, Arenhart ponovno brani

60′ – Ušli smo u posljednju minutu susreta, sedmerac za Hrvatsku

57′ – Blažević je danas kod nas najraspoloženija zabija za 25:30

56′ – De Paula prekrasno iz driblinga zabija svoj sedmi pogodak

56′ – Brazilke su ušle u seriju promašaja, s druge strane zabija Ježić za minus pet

55′ – Kapitanović je poslala prekrasno dodavanje za Šimaru koja ponovno zabija

55′ – Šimara postiže svoj treći pogodak

54′ – De Paula je razigrana, sjajno igra cijeli susret i sada ponovno zabija

53′ – Brazilke ponovno s lakoćom zabijaju

52′ – Dora Krsnik smanjuje na minus šest

51′ – Šimara zabija za Hrvatsku

50′ – Duplo vođenje Ćamile, ponovno griješimo

49′ – Mičijević je ponovno pogodila, mora rješavati situacije na individualnu kvalitetu

48′ – Araujo ponovno precizna, Brazilke igraju prekrasno dok se s druge strane mi mučimo za svaki pogodak

47′ – U principu se igra gol za gol, Hrvatska na minus osam

45′ – Sedmerac za Hrvatsku, Dora Krsnik sigurna

44′ – Brazilke su se potpuno razigrale, Araujo sada lijepo loba Kapitanović

43′ – Mičijević je krasno diže i zabija svoj četvrti pogodak

43′ – 24:15, Hrvatska tone nakon još jednog pogotka iz sedmerca Brazilki, Šoštarić zove novi time-out

42′ – Brazilke dolaze na velikih plus osam

40′ – Mičijević je isključena

39′ – De Paula zabija za plus sedam Brazila

38′ – Barbara Arenhart je zaključala svoja vrata, fantastične dvije obrane za redom

37′ – Kapitanović je obranila pokušaj Brazilki pa je odmah pokušala zabiti na prazan gol, ali Arenhart stiže na vrijeme kako bi obranila

36′ – Nažalost, Arenhart brani prvi sedmerac našoj Blažević

36′ – Novi sedmerac za Hrvatsku i isključenje za Brazil – odmorit će Araujo

35′ – Ćamila Mičijević sada zabija 15. pogodak Hrvatske, svoj treći

35′ – Rodrigues je zabila i Brazilke su ostvarile svoju najveću prednost od sedam pogodaka

34′ – Nažalost, Brazilke uzvraćaju s dva pogotka i vraćaju svoju prednost od šest pogodaka

32′ – Evo nas na minus četiri

31′ – Dobar početak, smanjujemo na pet razlike pogotkom Blažević pa se obranili

31′ – Počinje drugi dio, ajmo cure!

30′ – Kraj prvog dijela. Slaba igra u obrani, Brazilke ponovno lako dolaze do pogotka, na odmor ćemo sa zaostatkom od šest pogodaka

30′ – Time-out Brazila za vjerojatno posljednji napad u prom poluvremenu

30′ – Blažević ponovno precizna, gađa pet od šest za sada

30′ – Dvije minute za Brazil i sedmerac za Hrvatsku, Blažević je sjajno proigrala Šimuru koja je izborila sedmerac

29′ – Lijepa akcija Hrvatica, ali ponovno nema pogotka

28′ – Bravo! Kapitanović brani sedmerac!

28′ – Novi sedmerac za Brazil, obrana iz prostora Šimare

27′ – Arenhart je sada obranila pokušaj Mičijević

26′ – Brazilke su presjekle jednu loptu i zabijaju za plus šest, Hrvatska se teško nosi s brazilskom obranom

25′ – Najveća prednost Brazilki, ponovno Cardoso s krila, vode pet razlike

24′ – Cardoso zabija za Brazil

24′ – Valentina Blažević nas drži iznad vode, zabija svoj četvrti pogodak

23′ – Šoštarić je požutio zbog prigovora s klupe

23′ – Prijestup naših rukometašica, Brazilke imaju priliku za povećati prednost

22′ – Cardoso je precizna sa sedam metara

22′ – Novi sedmerac za Brazilke, nikako da se posložimo u obrani, a sada i napad ‘šteka’

21′ – Posavec je probala s krila, ali lijepo brani Arenhart

20′ – Ušli smo u zadnjih deset minuta susreta, Brazilke ponovno na tri razlike

19′ – Pijević je već skupila četiri obrane nakon što je Hrvatska smanjila zaostatak

18′ – Brazilke vode tri razlike, prvi time-out za Hrvatsku i reakcija Šoštarića nakon slabijeg početka

17′ – Griješimo u napadu, ali Pijević s druge strane brani sjajan pokušaj

16′ – Drugo isključenje za Hrvatsku danas, dvije minute ‘odmorit’ će Ježić, Brazilke to odmah kažnjavaju

15′ – Ćamila je zabija svoj drugi pogodak

14′ – Krsnik je sada pogodila po prvi put večeras, ali Brazilke brzo uzvraćaju

13′ – Debelić je zabila za 6:8

12′ – Ćamila brzo odgovara, prvi njen pogodak danas

12′ – Matieli zabija za najveću prednost do sada

11′ – Brazilke to odmah kažnjavaju, vraćaju se na dva gola prednosti

10′ – Zato je napad za sada dobar, ipak Posavec je nakon lijepe kontre na nepostavljenu obranu promašila vrata

9′ – Za sada Brazilke lako dolaze do pogotka

9′ – Blažević je ponovno precizna, ovoga puta iz sedmerca

7′ – Pijević je već upisala dvije obrane, ali se lopta odbila Brazilkama koje su izborile sedmerac i pogodile

5′ – Blažević je ponovno pogodila, ali Brazilke uzvraćaju

4′ – Bruna De Paula je zabila za 2:1

4′  Prvi pogodak za Hrvatsku u Španjolskoj, zabila je Blažević

3′ – Matieli postiže prvi pogodak na susretu, Brazilke prve vode

2′ – Prvi napad za Hrvatice

1′ –  Odmah isključenje za Hrvatice, dvije minute dobila je Dora Krsnik

1′ – Počeo je susret, sretno cure!