HRVATSKA SE IZVUKLA U TEŠKOJ DRAMI, DRUGI KRUG JE TU! Odluka u posljednjoj sekundi, spašavala se ‘živa glava’…

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Hrvatska je nakon velike borbe ušla u drugi krug Europskog prvenstva rukometašica! Hrvatice su u posljednjoj utakmici prvog kruga u Ljubljani odigrale 26:26 protiv Švicarki, uz presudni izjednačujući gol koji je u posljednjim trenucima zabila Katarina Pavlović, što je bilo vrijedno prolaska dalje.

Hrvatske rukometašice su remijem ostale korak ispred Švicarki, a dalje će prenijeti dva boda iz pobjede nad Mađaricama u drugom kolu. Nastavak neizvjesnosti pritom je spriječio završni gol Pavlović, u situaciji u kojoj bi švicarska pobjeda značila da se za prolaz mora čekati rasplet utakmice Norveške i Mađarske.

Hrvatska je ipak ostvarila cilj bez dodatnih komplikacija, a izvlačenje je stiglo nakon što su Švicarke u 58. minuti vodile s 26:24, što ih je odvelo pred vrata pobjede, a bila je tu i mogućnost švicarske pobjede s četiri gola razlike, što bi izbacilo hrvatske rukometašice. Ipak, u posljednje dvije minute stigao je spas ekipe koju vodi izbornik Nenad Šoštarić.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Hrvatski rukometni savez (@hrs_insta)

Moglo je i bez svega toga

Na kraju je ispalo jako teško, s hrvatskim bodom koji je donio proslavu s navijačima u ljubljanskim Stožicama, a moglo je i bez takvih komplikacija. Hrvatska je rezultatski kontrolirala stvari najvećim tijekom utakmice iako nije bilo rezultatskog bijega koji bi sasvim ‘srušio’ Švicarke, no pamti se četiri gola prednosti i prilika za +5 sredinom drugog poluvremena.

Tada nije bilo gola koji bi gurnuo Švicarsku u dodatne probleme, presudila je loše bačena lopta u kontru, a poslije toga slijedilo je podizanje protivničke reprezentacije nakon kojeg su se hrvatske igračice našle u ozbiljnim problemima. U jednom trenutku prijetila je i mogućnost oproštaja od drugog kruga već nakon ove utakmice, no sve su spasila dva gola nakon zaostatka s 26:24, što je uljepšalo kraj ovog jako napetog dvoboja.

Hrvatsku je sa šest golova vodila Tena Japundža, junakinja završnice Katarina Pavlović imala je pet golova, a Stela Posavec ubilježila je gol manje.

Na austrijskoj strani, sa sedam golova je glavnu ulogu imala Mia Emmenegger.

Hrvatska – Švicarska 26:26

60′ – Katarina Pavlović zabila je za izjednačenje i bod, na kraju se slavilo s navijačima, nakon jako velike borbe…

60′ – GOL! Hrvatska ima drugi krug, odluka u posljednjoj sekundi!

58′ – Hrvatska je na ulasku u posljednje dvije minute u velikim problemima, u zaostatku s 26:24.

58′ – Dora Krsnik zabila je za 24:24! No, odmah i isključenje zbog toga što je Krsnik nakon gola zaustavila brzi centar Švicarki.

55′ – Švicarke su pet minuta do kraja došle do +1, sada je 24:23, a Hrvatska je s igračicom manje.

54′ – Švicarska je izjednačila, na semaforu je 23:23.

50′ – Švicarska je na ulasku u posljednjih 10 minuta smanjila na 22:20.

46′ – Nije lako slomiti Austriju. Hrvatska je imala šansu za +5, ali dogodila se loše bačena lopta u kontru, a nakon toga Austrijanke su smanjile na 21:18.

40′ – Hrvatska je bila na dotad najvećih +4, ali Švicarke se ne daju, smanjile su na dva gola zaostatka (18:16).

35′ – Hrvatska je u ranoj fazi drugog poluvremena pobjegla do +3 prvi put na ovoj utakmici. Idemo po još!

30′ – Završeno je prvo poluvrijeme, Hrvatska je golom Japundže došla do 14:12!

25′ – Švicarke su se u jednom trenutku vratile u egal, na 10:10, ali Hrvatska je odgovorila novim odlaskom do dva gola prednosti (12:10).

20′ – Hrvatska se ne da, četvrtim golom raspoložene Japundže na semaforu je 10:8.

15′ – U središnjem dijelu prvog poluvremena proradila je hrvatska obrana, s nekoliko intervencija istaknula se i Tea Pijević na golu, a tako je odmah sve lakše.

15′ – Posavec je prvi put odvela Hrvatsku do +2, na semaforu je 7:5!

10′ – Nastavlja se izjednačena borba, Hrvatska je golom Posavec došla do 5:4, ali Švicarska je brzo izjednačila.

5′ – Švicarska je u ranoj fazi utakmice u vodstvu, ima 3:2.

Počela je utakmica u Ljubljani!

Hrvatske rukometašice na kraju prvog kruga Europskog prvenstva traže svoju drugu pobjedu u skupini u Ljubljani. Nakon slavlja protiv Mađarske u nedjeljnoj utakmici, novi protivnik je Švicarska protiv koje će ekipa izbornika Nenada Šoštarića pokušati opravdati ulogu favorita.

Hrvatska se nada pobjedi i prolasku u drugi krug s dva boda, a u potrazi za tim uspjehom, neće biti Valentine Blažević koja svojim napadačkim učinkom predvodi reprezentaciju na ovom turniru. Blažević izostaje zbog problema s mišićem, zbog kojeg tek treba vidjeti hoće li biti spremna za nastavak natjecanja ako ga njezine suigračice izbore.

Podsjetimo, Hrvatska na početku ovog Eura nije mogla do iznenađenja protiv Norvežanki, glavnih favoritkinja skupine u Ljubljani. Norveška je u prvom kolu slavila s 32:23, no predvođena obranama golmanice Tee Pijević i napadačkim učinkom Blažević, ekipa koju vodi izbornik Šoštarić potom je u drugom kolu s 21:18 svladala Mađarsku.

Hrvatske rukometašice time su stigle pred vrata drugog kruga, a kroz ta vrata pokušavaju proći u susretu sa Švicarkama.

Autor:Dnevno.hr/I.K.