Švedska ipak prejaka za ‘Kraljice’: Loša izvedba u napadu koštala nas boljeg rezultata

Autor: Dnevno.hr/ I.L

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija upisala je prvi poraz na Svjetskom prvenstvu. Bolja od naših djevojaka bila je domaća momčad Švedske 22:17.

U utakmicu je fenomenalno ušla naša golmanica Tea Pijević koja je obranila četiri napada zaredom. Nažalost, naše to nisu iskoristile i Švedska je povela.

Ravnopravne su bile “Kraljice šoka” sve do 19. minute kada su zabile za 5:5. Onda je Švedska krenula u seriju, a Hrvatska se mučča u napadu i nije zabila devet minuta. Unatoč tomu na poluvrijeme odlaze s minus dva odnosno 9:7 za Švedsku.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Handbollslandslaget (@handbollslandslaget)

Veliki izazov

U nastavku Hrvatska je ušla jako loše. Bez ideje u napadu, a ni Pijević više nije mogla braniti čuda. Carlson je vodila Švedsku do pobjede, a najveću prednost su imali u 50. minuti kada su poveli sa sedam razlike.

Baš u tom trenutku Hrvatska se budi i u roku pet minuta s igrom na krilo dolazi na minus tri. Međutim, bolje od toga nije išlo. Carlson je još jednom uzela stvari u svoje ruke i osigurala pobjedu Hrvatske.

Kod nas odlična Pijević s 11 obrana, a Šimara ima 5 obrana. Hrvatska u daljnjoj fazi nosi jedan bod i čeka ih Crna Gora, Mađarska i Kamerun, a za prolaz dalje mora upisati sve pobjede.

Vapaj velikana hrvatskog sporta: ‘Na satu je pet do dvanaest’

Švedska- Hrvatska 22:17

60- Kraj susreta. Hrvatska je prvi krug zaključila druga s jednim bodom ulazi u novu rundu.

57- Carlson je zabila još jedan sjajan gol i Švedska je s tim potvrdila pobjedu.

55- Konačno smo se smirili u obrani i Švedska je s plus sedam pala na plus tri. Odličnih pet minuta naših djevojaka toliko je još i do kraja.

50- Iako smo imali igračicu više Hrvatska nema ideje u napadu i Švedska dolazi na plus sedam.

46- Sjajan gol Carlos i plus šest Švedske što je njihova najveća prednost.

42- Veselje je kratko trajala jer Švedska igrom na crtu dolazi ponovno na plus pet.

39- Brza dva napada naših i evo nas na minus tri.

36- Ne ide nas sad nikako. Švedska odlazi na velikih plus pet.

33- Bomba Carlson za plus tri Švedske.

31- Zabija Švedska iz još jedne naše predane lopte, a Blažević lijepim prolazom zabija za 10:8.

31- Evo nas u nastavku. Nadajmo se boljoj igri u napadu.

30- Sjajan prodor Milosavljević za 9:7 i kraj prvog djela. Sjajna večer za obje golmanice.

28- Blažević zabija nakon devet minuta rupe.

24- Raspad Hrvatske u napadu i sve to Švedska koristi lakim golovima iz kontre.

22- Prvi timout Hrvatske. Previše izgubljenih lopti i Švedska puno jače ulazi u duele dok se brani. Dva laka gola za plus dva domaćina.

19- Malo sreće i za nas. Pijević sjajno bacila Šimari koja na prazan gol zabija svoj reći, a naš peti.

18- Nažalost, preokret Švedske. Previše smo neodlučni u napadu. Prava muka.

16- Još jednom Šimura zabija. S lijevog krila je došla na crtu uzela jednu loptu i zabila za vodstvo.

14- Moramo bolje koristiti čudesne obrane Pijević. Vraća se Švedska.

11- Mirno i strpljivo Blažević zabija za plus dva. Velika nervoza kod Švedske i dvorana je u tišini.

10- Pijević je sada presjekla jednu obranu , ali ubrzo isključenje Mićijević.

8- Još dvije obrane Pijević i Šimara je nakon toga uz dosta sreće nas dovela do vodstva.

5- Vodi Švedska nakon sedam metara. Šteta, previše greška. Mićevijić zabija za 1:1.

4- Tri sjajne obrane Pijević na startu. Nakon toga tri puta nismo uspjeli realizirati pokušaje u napadu.

1- Počela je utakmica, sretno Hrvatska.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj protiv domaćina igra utakmicu posljednjeg kola prvog dijela natjecanja. Kraljice šoka prvenstvo su otvorile remijem protiv Senegala (22-22), nakon čega su uvjerljivo slavile protiv Kine (39-13).

Kao što je bilo jasno i prije posljednjeg kola Hrvatska bi pobjedom protiv Švedske došla do prvog mjesta u ovoj skupini. Kraljice šoka druge u skupini završit će u slučaju remija protiv Šveđanke, ali i u slučaju bilo kakvog poraza koji neće biti veći od 28 razlike.

Dakle, u slučaju da se dogodi debakl i izgubimo 28 ili više razlike, završit ćemo kao treći u skupini.

Objavu dijeli Hrvatski rukometni savez (@hrs_insta)

Druga skupina

Treba gledati i to, da u slučaju pobjede protiv Švedske u drugi krug nosimo tri boda, u slučaju remija dva, a u slučaju poraza jedan bod. Neugodno će biti u daljnjoj fazi natjecanja.

U drugom krugu čekaju nas Crna Gora koja prenosi četiri boda, Mađarska koja nosi dva te Kamerun koji je na nuli. Prijenos je na RTL Kockici te tekstualni na našem portalu.

Gradi se najmoderniji stadion u Hrvatskoj, evo tko će platiti 150 milijuna eura za ljepoticu

Autor:Dnevno.hr/ I.L