RTS/Screenshot

SRBIJA IMA PRVU MEDALJU, NEOČEKIVANO SREBRO! Država ga časti s 340.000 kuna nakon brutalnog finala

Autor: P. V.

Srbija je povela, već su susjedi pospremili jednu medalju. Tradicionalno jaki u streljačkim disciplinama i ovaj put su osvojili kolajnu.

U disciplini zračni pištolj Damir Mikec osvojio je srebro. Kao osmi ušao je u finale, kao posljednji, a onda je tamo odlično pucao i razveselio svoju zemlju.

U posljednjim serijama pucao je najbolje i tako prestigao konkuretne i osvojio srebrnu medalju.

Izbacio Kineza s drugog mjesta

“Hvala Damire! Čestitam Vam na veličanstvenom uspjehu i prvoj medalji za našu zemlju!”, napisao je predsjednik susjedne države Aleksandar Vučić na svom Instagramu.

Prvo mjesto osvojio je Iranac Javad Foroughi, a koji je postavio i novi rekord, dok je broncu osvojio Kinez Wei Pang.

Srpski olimpijski odbor postavio je cilj 10 medalja, baš onoliko koliko je Hrvatska osvojila u Riju. Na prošlim Igrama Srbija je osvojila 8 medalja.

Inače, ovo srebro donijet će Damiru i 45.000 eura nagrade od države, a što je oko 340.000 kuna.