SP skijanje: Zlato u veleslalomu Austrijanki Fenninger, Hrvatice za zaborav

Autor: Hina/I.K.

Od četiri hrvatske skijašice najbolja je bila Leona Popović osvojivši 37. mjesto sa 8.41 sekunde zaostatka.

Austrijanka Anna Fenninger pobjednica je veleslaloma na svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Beaver Creeku, dok je od četiri hrvatske predstavnice najbolja bila Leona Popović osvojivši 37. mjesto.

Fenninger je bila najbolja u prvoj vožnji, a u drugom nastupu je usprkos velikoj pogrešci na sredini staze uspjela sačuvati prednost i osvojiti drugo zlato na prvenstvu nakon što je slavila i u prvoj disciplini prvenstva superveleslalomu. Za 25-godišnju Austrijanku to je treće zlato u karijeri na svjetskim prvenstvima te ukupno šesta medalja.

Srebro je sa 1.40 sekundi zaostatka osvojila njemačka skijašica Viktoria Rebensburg koja je bila na 11. poziciji nakon prve vožnje, dok je broncu osvojila Šveđanka Jessica Lindell Vikarby, treća i nakon prve vožnje. Za Rebensburg, koja je na OI u Vancouveru 2010. bila zlatna, a u Sočiju prošle godine brončana u veleslalomu, ovo je prva medalja sa svjetskih prvenstava. Baš kao i za 31-godišnju Šveđanku. Jedna od favoritkinja za odličje Slovenka Tina Maze zauzela je peto mjesto, dok je braniteljica naslova iz Schladminga Francuskinja Tessa Worley osvojila 13. poziciju.

Od četiri hrvatske skijašice najbolja je bila Leona Popović osvojivši 37. mjesto sa 8.41 sekunde zaostatka. Iva Mišak je bila stepenicu niže (+8.60), Andrea Komšić je zauzela 44. poziciju (+10.83), dok je Saša Trsinski bila 52. (+13.72) od 56 skijašica koliko ih je završilo drugu vožnju.