SJAJAN DAN ZA HRVATSKI SPORT: Olimpijac i njegova kolegica iz kluba ostvarili veliki uspjeh

Autor: Dnevno.hr/I.L

Trećeg dana prvenstva Europe u taekwandou u Manchesteru Hrvatska je uzela dvije medalje i došla na brojku od sedam medalja na ovom prvenstvu.

Do medalju se danas stigli Toni Kanaet, brončani olimpijac iz Tokia i njegova kolegica iz kluba Marjan Lena Stojković došli su do polufinala i tako osigurali nove dvije medalje za Hrvatsku.

Toni Kanaet je u sjajnoj formi, a to pokazuje i ovaj turnir. U osmini finala i četvrtfinalu pobijedio je na dva prekida. Prvo je s 21:1 slavio protiv Rumunja Adriana Cristescua, da bi potom na isti način s 27:7 deklasirao i Poljaka Szymona Piatkowskog.

Jelić bez polufinala

Lena je u prvom kolu izbacila braniteljicu naslova, a onda je u četvrtfinalu bila bolja od Cipranke Kyriaki Kouttouki i na taj način izborila plasman u polufinale.

View this post on Instagram

A post shared by Hrvatski Taekwondo Savez (@hrvatskitaekwondo)

Zlatna olimpijka iz Tokia, Matea Jelić, zautavljena je u četvrtfinalu od Srpkinje Aleksandre Perišić rezultatom 17:11. Jelić se od Igara mući s ozlijedama, a sada se polako diže u formi.

Prethodnih pet medalja osvoji su: Ivan Šapinakoji je bio zlatni, Nika Klepac uzela je srbero dok su  Bruna Duvančić, Ivana Duvančić i Josip Teskera došli do bronce.

Autor:Dnevno.hr/I.L