SENZACIJA U NJEMAČKOJ: Rukometaši Zagreba pobijedili Löwen i izborili četvrtfinale Lige prvaka!

Autor: Igor Knežević

U prvoj utakmici Zagreb je izgubio kod kuće 24-23, ali je u uzvratu napravio senzacionalan rezultat.

Rukometaši Zagreba napravili su čudesan podvig i svladali vodeću momčad njemačkog prvenstva Löwen u uzvratu osmine finala Lige prvaka 31-29 i tako izborili četvrtfinale. Podsjetimo, u prvoj utakmici Zagreb je izgubio kod kuće 24-23, ali je u uzvratu napravio senzacionalan rezultat.

Nakon 20 minuta igre domaći su imali vodstvo 13-8, i tada se činilo kako “stvari idu svojim tijekom”, odnosno da favorizirani njemački klub ide prema četvrtfinalu. No, do poluvremena Zagreb je ubacio u brzinu više, domaći nisu iskoristili sedmerac, a Zagreb je konačno počeo zabijati i iz kontre, pa se na odmor otišlo s 15-13 vodstvom domaćih.

Prilazio je Zareb na -1 razlike u 34. pa u 38. minuti, ali bi se Nijemci nakon toga redovito vraćali na tri razlike. U 45. minuti domaći su poveli 24-21 i dalje se činilo da imaju sve pod kontrolom, no Kontrec je s dva gola u nizu približio naš klub na 24-23.

U 50. minuti nakon obrane Ivića Šebetić je izjednačio na 25-25, a šest minuta prije kraja Zagreb je prvi put poveo nakon gola Vujića, 27-26. Du Rietz je nakon toga pogriješio, a Šebetić odmah zabio za 28-26.

Pri rezultatu 29-28 za Zagreb Pekeler je napravio prekršaj i zaradio isključenje, a Horvat je zabio iz sedmerca za 30-28. Schmid je 40 sekundi prije kraja zabio za -1 Nijemaca, ali Marković je riješio sve dvojbe golom za 31-29, iako bi i sa 30-29 Zagreb prošao u četvrtfinale zbog većeg broja golova u gostima.

Najeefikasniji kod Zagreba bili su Šebetić i Vujić sa 5 golova, po 4 su zabili Horvat i Marković, a Stevanović je upisao 10 obrana, Ivić jednu.

U njemačkoj momčadi Schmid je postigao 7 golova, a Ristovski (5) i Appelgren (3) zajedno ukupno upisali 8 obrana.

U četvrtfinalu će Zagreb igrati protiv francuskog PSG-a, s kojim se već susretao u skupini ove sezone, i oba puta izgubio. U Parizu je bilo 34-23, a u Zagrebu 25-23 za francuski sastav.

Prva utakmica igrat će se u Zagrebu između 20. i 24. travnja, a uzvrat u Parizu je između 27. travnja i 1. svibnja.

Autor:Igor Knežević