HRS/Facebook

RUKOMETAŠICE SRUŠILE NJEMAČKU! Važna pobjeda na Europskom prvenstvu, evo kako stoje na ljestvici

Autor: P. V.

Juniorke Hrvatske završile su svoja natjecanja na Europskom prvenstvu. U posljednjoj utakmici slavile su protiv Njemačke, bilo je 24:20.

Lijepa pobjeda za kraj protiv jake rukometne sile, pa su natjecanje završile s tri pobjede i četiri poraza. Već na početku utakmice krenule su Hrvatice silovito, bilo je 6:2, međutim upale su u krizu, što je Njemačka iskoristila i priključila se do kraja poluvremena (11:9).

Ipak u nastavku utakmice Hrvatska se opet odvojila (16:12) i na kraju su zadržale tu prednost i slavile 24:20.

Na kraju – sedme

Najbolji strijelac u redovima Hrvatica bila je Mia Brkić, koja je itekako bila raspoložena. Zabila je sedam golova. Zrnić i Birtić zabile su po pet. Vratarka Brkljačić imala je osam obrana.

S ovom pobjedom Hrvatska je na kraju turnira osvojila sedmo mjesto.