Primorje EB osvojilo Jadransku ligu tijesnom pobjedom nad Jugom CO

Autor: Totalsport

- Prvenstveno mislim kako su svi gledatelji uživali jer bilo je lijepo igrati. Susrele su se dvije vrhunske momčadi i pružile vrhunsku partiju. Na moje zadovoljstvo i zadovoljstvo moje momčadi, zasluženo smo pobijedili. Pokazali smo malo bolju igru u odnosu na Jug, što je bilo dovoljno za još jedan trofej - izjavio je Najbolji igrač Jadranske lige, Sandro Sukno.

Vaterpolisti riječkog kluba Primorje EB prvaci su Triglav Jadranske lige, u finalu su sa 9-8 nadjačali dubrovački Jug CO, pišu SN.

Riječani su po prvi put osvojili naslov prvaka u vodećoj svjetskoj ligi, po četvrtinam je bilo 3-1, 1-2, 2-3, 3-2. Susret se igrao na plivalištu Mladosti na Savi, utakmicu je pratilo oko 1 200 gledatelja, a sudili su Brguljan iz Crne Gore i Margeta iz Slovenije.

Prava drama odigrala se u trećoj četvrtini u kojoj je vratar Primorja, Frano Vićan kod rezultata 4-3 obranio peterac Ivoviću, a potom je u kontri Sukno pronašao Barača koji pogađa za 5-3.
U sljedećem napadu Riječani su imali dva igrača više, ali lob Denesa Varge završio je u stativi i umjesto odlaska na 6-3, Dubrovčani su preko Bušlje i Azeveda izjednačili na 5-5, a zatim je Ivović donio i prvu predbnost Jugu od 6-5. Garcia je doveo Primorje u vodstvo od 8-7. Kada je 3:27 minuta prije kraja Obranodivć doveo Primorje u vodstvo od 9-7, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, pogotovo jer je Vićan obranio još jedan peterac, ovoga puta suigraču iz reprezentacije Jokoviću. No, Ivović je svojim trećim golom 51 sekundu prije kraja smanjo na 9-8, a u posljednjem je napadu Jug imao igrača više i mogao doći do izjednačenja, ali Azevedo je bio brzoplet i Riječani su uspjeli obraniti prednost – pišu Sportske novosti.

Najbolji igrač Jadranske lige, sromni Sandro Sukno ni nakon pobjede nije podcijenio suparnika.

– Prvenstveno mislim kako su svi gledatelji uživali jer bilo je lijepo igrati. Susrele su se dvije vrhunske momčadi i pružile vrhunsku partiju. Na moje zadovoljstvo i zadovoljstvo moje momčadi, zasluženo smo pobijedili. Pokazali smo malo bolju igru u odnosu na Jug, što je bilo dovoljno za još jedan trofej – izjavio je za HTV.

Autor:Totalsport