Foto: Matija Djanjesic / CROPIX/Ilustracija

Preminuo bivši izbornik Srbije i Crne Gore

Autor: Dnevno.hr/ I.L

Nekadašnji izbornik reprezentacije Srbije i Crne Gore u vaterpolu, Petar Porobić, preminuo je u 67. godini nakon povratka s Azijskih igara. Tamo je vodio ekipu Kine.

Srpski mediji javljaju da je planirao povratak u Primorac iz Kotora nakon što je odradio posao s reprezentacijom Kine. Jedan je od najtrofejnih trenera u povijesti vaterpola.


Porobić je kao trener Jadrana iz Herceg Novog 2004. godine igrao finale Lige prvaka, u kojem je izgubio od Honveda. Bio je također pomoćnik tadašnje reprezentacije Srbije i Crne Gore, s kojom je 2000. osvojio olimpijsku broncu i 2004. olimpijsko srebro

Velika karijera

Reprezentaciju Srbije i Crne Gore je 2005. odveo do naslova svjetskog prvaka, dok je tri godine kasnije s Crnom Gorom kao izbornik bio europski prvak. Bio je to prvi veliki sportski uspjeh samostalne crnogorske države.

 

Počivaj u miru!
Petar Porobić kao selektor predvodio je Crnu Goru do najvećeg uspjeha u u istoriji i zlatne medalje na Evropskom prvenstvu 2008. u Malagi.

Objavljuje Патриоте Црна ГораPonedjeljak, 9. listopada 2023.

Između ostalog, bio je član stožera jugoslavenske reprezentacije koji je predvodio legendarni hrvatski trener Ratko Rudić. Bio je izbornik i kineske ženske ekipe, a uz to i muške Njemačke reprezentacije.

Bivša košarkašica Zagreba iznenadila objavom: ‘Ako im ti ne daš, naći će drugu, širila sam noge stalno’




Autor:Dnevno.hr/ I.L
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.