POVIJESNI USPJEH HRVATICE: Osvojila srebro za Lijepu našu na Svjetskom prvenstvu

Autor: Dnevno.hr GIŠ

Velika vijest dolazi nam iz Kanade iz Halifaxa gdje se održava Svjetsko prvenstvo na mirnim vodama, gdje je danas Hrvatska 25-godišnja kajakašica na mirnim vodama Anamaria Govorčinović ostvarila je povijesni uspjeh.

Anamaria je na Svjetskom prvenstvu u kanadskom Halifaxu u utrci jednosjeda na 500 metara osvojila srebrnu medalju, povijesnu za Hrvatsku.

Govorčinović malo zaostala na početku, ali je odlično veslala u drugoj polovici utrke i prestigla veslačice koje su na polovici staze bile ispred nje i osvojila je srebrno odličje.

Po nove medalje

Ispred hrvatske kajakašice bila je samo Novozelanđanka Lisa Carrington, peterostruka olimpijska pobjednica na 200 i 500 m i osvajačica 11 zlatnih medalja na svjetskim prvenstvima.

Govorčinović za  Carrington zaostala za 1.28 sekundi, a broncu je osvojila Njemica Jule Hake, koja je za pobjednicom zaostala za 1.61 sekundi.

Nakon srebra na 500 metara Anamarija Govorčinović će u Halifaxu veslati na dvostruko dužoj dionici u nedjelju, s početkom u 17.10 sati po našem vremenu. Inače Govorčinović je na 1000 metara osvojila srebrno odličje na prošlogodišnjem Europskom prvenstvu u Poznanju.

U Halifaxu će i 23-godišnja kanuistica Vanesa Tot u nedjelju nastupiti u A finalu na 200 i 500 metara u jednokleku.

Autor:Dnevno.hr GIŠ