Screenshot/Instagram

POGINUO POPULARNI SLOVENSKI SPORTAŠ (38)! Bivši juniorski prvak svijeta stravično nastradao na snimanju, evo što se dogodilo…

Autor: P.V.

Nevjerojatan dan, još jedna tragedija, sportska smrt. Život je izgubio slovenski sportaš Marko Grilc.

Prema pisanju medija u susjednoj državi, taj je 38-godišnjak izgubio život dok je snimao promotivni materijal za skijalište.

Grilc je tijekom jednog spusta pao u dubok snijeg i udario u stijenu prekrivenu snijegom. Nije imao zaštitnu kacigu. Izgubio je život unatoč reanimaciji kojoj je odmah podvrgnut.

Puno napravio za popularizaciju

Bio je četverostruki juniorski svjetski prvak, pobjednik Big Air Svjetskog kupa, pobjednik natjecanja Billabong Air & Style u Innsbrucku 2009. i O’Neil Evolution Slopestyle godinu dana kasnije, ukupno drugi u Svjetskom kupu 2008. godine, a osvajao je i medalje na X igrama.

Zadnjih godina, pa i cijelo desetljeće, puno je napravio za popularizaciju svog sporta u toj državi i bio je jedan od popularnijih sportaša.