NIJE BILO PUNO ŠANSI: Težak hrvatski dan na dalekom gostovanju

Autor: Hina/Ivor Krapac

Našički Nexe pretrpio je poraz u kojem nije bilo puno izgleda za sretniji kraj u trećem kolu u skupini C EHF Europske lige. Domaći CSKA je u Moskvi svladao našičke rukometaše s 29:18, a veliku prednost Moskovljani su izgradili već u prvom poluvremenu, nakon kojeg su imali 15:8.

Po četiri gola za Nexe postigli su Fran Mileta i Janko Kević, a tri Živan Pešić. Vratar Moreno Car sakupio je 12 obrana. Kod pobjednika su najbolji strijelci sa po pet golova bili Vinogradov i Ribov, dok je vratar Viktor Kirejev obranio 17 udaraca.

Momčad Hrvoja Horvata držala se u relativnoj rezultatskoj ravnoteži samo prvih 17 minuta, kad je prednost ruske momčadi još uvijek bila samo dva gola (8:6). No, tada su Moskovljani napravili prvu seriju od pet golova i u 27. minuti poveli s 13:6.

S dva gola u posljednjoj minuti prvog poluvremena te tri gola u početne tri minute drugog dijela CSKA je u 33. minuti prvi put došao na +10 (18:8). Samo još jednom su hrvatski doprvaci uspjeli smanjiti zaostatak na jednoznamenkast broj (18:9).

CSKA je sustavno gradio prednost do najvećih +14 (29:15) u 50. minuti. Rusi su u zadnjih deset minuta ostali bez gola pa su Našičani uspjeli ublažiti poraz do konačnih 29:18.

U drugoj utakmici u skupini švedski Alingsas je u svojoj dvorani nanio prvi poraz njemačkom Magdeburgu svladavši ga s 30:29 golom Lindberga sa zvukom sirene.

Nexe je ostao na dva boda i pao na peto mjesto. Magdeburg i Alingsas imaju po četiri boda, a CSKA i Montpellier po dva, ali Francuzi su odigrali tek jednu utakmicu. Turski Bešiktaš je poražen u prva dva dvoboja.

Našičani će u utorak, 1. prosinca, (20:45 sati) u četvrtom kolu ugostiti Magdeburg.