MOŽE LI SE NJIH SLOMITI? Stari hrvatski ‘krvnici’ i dalje u borbi za vrh

Autor: Ivor Krapac

Iako im je početak utakmice bio jako loš, francuski rukometaši ponovno su u polufinalu Svjetskog prvenstva. Francuzi su u četvrtfinalnoj utakmici SP-a u Egiptu nakon produžetaka s 35:32 svladali Mađare, vraćajući se nakon što su rano imali značajan zaostatak.

Mađarska je započela utakmicu sa 7:1 na semaforu, kasnije je bilo 8:2 i 9:3, no potom je počeo veliki povratak francuskih igrača.

Mađarsko vodstvo je u završnici prvog poluvremena bilo na samo +1, a nakon što je prvih 30 minuta završeno s 14:12 na njihovoj strani, slijedio je preokret u drugom dijelu. Francuska je preuzela kontrolu sa svojih 4:0 za dolazak do vodstva od 21:19, kasnije je imala i 30:27, no završnica dijela utakmice prije produžetaka pripala je Mađarima koji su se uspjeli vratiti do 30:30.

Dodatnih 10 minuta prošlo je po francuskim željama. Mogli su dobiti i za 60 minuta, ali ipak  su uspjeli kasnije slomiti žilave i opasne protivnike.

Guigou je imao šest golova za Francusku, a Banhidi je zabio isto toliko za Mađarsku.

Španjolska je u još jednoj zvučnoj četvrtfinalnoj utakmici s 31:26 slavila protiv Norveške. Aktualni europski prvaci stekli su prednost tijekom prvih 30 minuta, s 21:15 na poluvremenu, a iako su se Norvežani u nastavku trudili dostići taj minus, više se nisu uspjeli vratiti u egal.

Alex Dujšebajev je zabio osam golova za Španjolsku. Joendal je sa šest golova vodio Norvešku.

Švedska je svoje mjesto u polufinalu osigurala bez puno problema. Nakon što je došao do četvrtfinala drugim mjestom u skupini s Hrvatskom, Katar je protiv Šveđana pao s 35:23, bez većih dvojbi kome će pripasti pobjeda.

Chrintz i Pellas imali su po osam golova za Švedsku. Frankis je zabio osam za Katar.

Polufinale nas čeka u petak. Francuska će se sresti sa Švedskom, a Španjolska sa svjetskim prvacima Dancima, koji su poslije jako puno uzbuđenja ranije u četvrtfinalu svladali domaće Egipćane.