MEKSIKANAC OSVOJIO MONTE CARLO: Velika greška Ferrarija odredila utrku

Autor: Dnevno.hr/G.I.Š.

Današnja Velika nagrada Monaca, vožena u Monte Carlu bila je prepuna događanja, koja s razlogom ovu stazu svrstavaju među najomiljenije u kalendaru Formule 1.

Prvo je utrka trebala startati u 15 sati, no kiša je padala neumoljivo u Monte Carlu, te su nakon par krugova iza safty cara, bolidi otišli u pitove i start je otkazan.

Nakon otprilike sat vremena utrka je nastavljena letećim startom, a prve pozicije držali su iz Ferrarija, Leclerc i Sainz, dok je iza njih bio Red Bullov dvojac.

Izlijetanje Schumachera

Staza se polako sušila i bolidi su krenuli mijenjati kišne gume, a u Ferrariju su tada napravili veliku pogrešku, kada su zvali oba vozača u pit, a kad je Leclerc ušao javili su mu da ide nazad na stazu, što je Monežanina stajalo vjerojatno pobjede.

U 27. krugu strašno je izletio Mick Schumacher, koje je u punoj brzini zajahao jednu šikanu koja ga je katapultirala u ogradu, a od udarca njegov bolid se raspuknuo po pola.

Nakon ponove crvene zastave staza se raščistila za oko pola sata, a kada su se bolidi vratili trebali su odvoziti još oko pola sata, pošto se prekoračio vremenski okvir za punu utrku.

Pobjeda Pereza

Do kraja utrke nije bilo previše uzbuđenja, Perez, Sainz, Verstappen i Leclerc vozili su jedan za drugim, ali bez mogućnosti pretjecanja, te je na kraju Perez napokon osvojio Grand prix, iza njega je bio Sainz, dok je treći Verstappen.

Leclerc je završio četvrti, a ono što mu je utjeha je činjenica kako je napokon završio stazu u Monte Carlu, a da nije bilo pogreške iz pita tko zna kako bi završio.

Ovom pobjedom Perez se potpuno približio Leclercu, te sad Meksikanac ima 110 bodova, Monežanin je na 116, dok je Verstappen skupio 125 bodova.

Autor:Dnevno.hr/G.I.Š.