Ljutić ostvarila veleslalomski rezultat karijere, sjajna mlada Hrvatica opet među najboljima

Autor: Ivor Krapac

Zrinka Ljutić je u kanadskom Tremblantu osigurala novi plasman među najboljih 10 u utrci Svjetskog kupa, u odličnom nastupu u drugoj veleslalomskoj utrci vikenda u Kanadi. Nakon petog mjesta u prvoj vožnji današnjeg veleslaloma, 19-godišnja Zagrepčanka je u drugoj vožnji u teškim uvjetima ušla u cilj kao četvrta, a na koncu je završila na sedmom mjestu.

Ljutić je time ostvarila novi najbolji rezultat karijere u Svjetskom kupu u veleslalomu, koji joj je za sada po rezultatima slabija disciplina u usporedbi sa slalomom.

Prvo mjesto u Tremblantu osvojila je Talijanka Federica Brignone. Druga je bila Švicarka Lara Gut-Behrami, koja je imala 33 stotinke zaostatka, a na trećem mjestu završila je Amerikanka Mikaela Shiffrin s 39 stotinki zaostatka za pobjednicom. Slovakinja Petra Vlhova, koja je bila vodeća nakon prve vožnje, na koncu je bila tek peta sa 67 stotinki zaostatka za Brignone. Zrinka Ljutić imala je sekundu i 16 stotinki zaostatka za Talijankom koja je slavila pobjedu.

Odlična u prvoj vožnji

Prije nastupa u drugoj vožnji, Ljutić je obavila je odličan posao u prvoj. Napadajući nove bodove u Svjetskom kupu skijašica, 19-godišnja Zagrepčanka završila je prvi dio današnjeg posla dolaskom do petog mjesta s kojeg se otvorio napad na postolje.

Ljutić je u prvoj vožnji imala visoki startni broj 23, ali to joj nije smetalo. Snimku njezinog nastupa pogledajte – ovdje.

Na kraju svojeg nastupa imala je 1.01 sekundu zaostatka za Slovakinjom Vlhovom, vodećom poslije prve vožnje. Slijedile su Amerikanka Mikaela Shiffrin i Švicarka Lara Gut-Behrami. Ljutić je imala 72 stotinke zaostatka za trećeplasiranom Gut-Behrami, a samo šest stotinki zaostatka za Talijankom Martom Bassino koja je nakon prve vožnje bila na četvrtom mjestu.

Puno novih bodova

Ljutić je dolaskom do sedmog mjesta na kraju utrke osvojila nove veleslalomske bodove u Tremblantu nakon onih jučerašnjih, do kojih je stigla 14. mjestom u prvoj utrci vikenda.

Mlada Zagrepčanka je plasmanom među prvih 10 u veleslalomu u Kanadi ostvarila novi veliki rezultat u sezoni koja je još u ranoj fazi.

Ljutić je ranije bila deveta u prvom od dva slaloma u prvoj polovici studenog u finskom Leviju, a 10. u drugoj slalomskoj utrci tog vikenda u Finskoj. Ima i 10. mjesto iz slaloma održanog prošlog vikenda u američkom Killingtonu.

Hrvatice silovito došle do ‘iskupljenja’: Totalna dominacija za prvu pobjedu na SP-u

U današnjem veleslalomu u Kanadi je sa starta krenula i Leona Popović, i to kao posljednja u prvoj vožnji, sa startnim brojem 61, a zauzela je 49. mjesto s 4.55 sekundi zaostatka za vodećom Vlhovom. Popović nije bila u akciji u drugoj vožnji.