‘Kraljice šoka’ srušile moćnu Crnu Goru: Velika pobjeda Hrvatske u neviđenoj drami

Autor: Ivan Lukač

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u neviđenoj drami je pobijedila Crnu Goru s 26:25 i tako važnom pobjedom otvorila drugi krug Svjetskog prvenstva u Švedskoj.

Bila je to utakmica u kojoj je Hrvatska dominirala od samog početka, ali Crna Gora je pokazala svoju kvalitetu stalnim vraćanjem u život. Imale su djevojke dva puta u prvom djelu plus tri, ali na kraju se na poluvrijeme otišlo s 13:13.

Vodile su cijelo vrijeme, ali tri minute do kraja dvije naše igračice su isključene te je Crna Gora to odlično iskoristila i otišla s remijem na poluvrijeme. Prvi dio obilježila je strašna ozljeda Batinović, Hrvatice na golu Crne Gore kojoj je stradalo koljeno.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Hrvatski rukometni savez (@hrs_insta)

Velika pobjeda

Drugi dio Hrvatska je otvorila uraganski. Bešen je zajedno s cijelom obranom sjajno branila, a u napadu e Valentina Blažević briljirala dodavanjima i golovima iz sjajnih prolaza.

Ipak, iako su imale plus pet djevojkama se dogodila kriza i Crna Gora je još jednom vratila se u život i dva puta došla na minus jedan. Imale su zadnji napad na utakmici i priliku za remi, ali lopta je otišla pored gola i “Kraljice šoka” su mogle slaviti.

Ovom pobjedom Hrvatska ima tri boda. Čeka ih Kamerun u subotu u 18 sati, a ključna utakmica bit će protiv Mađarske u ponedjeljak u 18 sati. Iako ne ovisimo samo o sebi. Treba nam još jedan kiks Crne Gore kako bi se mogli nadati. Crnoj Gori će zbog toga biti ključna utakmica sa Švedskom.

Hrvatska- Crna Gora 26:25

60- Obranila se Hrvatska u zadnjem napadu i upisala veliku pobjedu. Sjajna predstava Hrvatske, ali nije moglo bez drame.

58- Skupa greška u napadu i evo opet Crna Gora na samo jedan razlike.

57- Posavec je majstorijom nas odvukla na plus 3.

55- Greška u napadu i Crna Gora nam je došla na minus jedan.

54- Nije bitno kako, ali uz puno sreće Mićejević je zabila. U obrani smo ponovno prelagano ispali.

53- Evo Crne Gore na minus dva. Timout kako bi se smirili i našli rješenje u obrani.

51- Pad obrane u zadnjih nekoliko minuta. Crna Gora jako lako zabija, a mi smo sada promašili za plus 4.

49- Hladna poput Sibira je Valentina Blažević. Peti njen gol, ali jako puno asistencija i obrana također.

48- Bomba Tine Barišić za očuvanje četiri razlike. Kako važan gol!

46- Stela Posavec zabija iz jako teškog kuta. Četiri razlike, a Popović je dobila i treće isključenje i više je nećemo gledati.

45- Kriza naših sada. Crna Gora dolazi na minus tri.

42- Na trenutak smo imali pet razlike. Ekspresno se Crna Gora vratila na četiri.

40-  Blažević sa sedam metara za plus četiri. Ulazak iz snova u nastavku

38- Bešan brani, ali nismo iskoristili priliku za plus četiri.

37- Još jednom Milsaljević za reći put za tri razlike.

35- Treći koristimo. Milosljević sa sedam metara za plus dva.

33- Imali smo dva napada za plus dva i nismo iskoristili.

31- Evo nas u nastavku, sretno Hrvatska.

30- Kraj prvog djela. Velika bitka, prava šteta za ona dva isključenja.

29- Bešen nije dopustila da Crna Gora ode na plus 1 i Obrvan zove timeout kako bi s prednosti otišli na poluvrijeme.

29- Nažalost Sinjanka Pletkosić zabija za 13:13.

28- Sada imamo dva isključenja. Kakav peh.

27- Još jednom Crna Gora lagano, ali Ježić još jednom za plus dva.

26- Dva laka gola smo sada primili. Šteta. Ježić nam donosi mir i plus 2.

24- Lucija Bešen je ušla samo za sedmerac i glavom to brani. Kako važna obrana. U napadu Batinić u stilu Pere Metličića za ponovno plus 3.

22- Milosaljević zabija s krila, a onda Zadravec krade loptu i na prazan gol nas ponovno odvodi na plus tri. Sjajna igra Hrvatske.

19- Akcija za udžbenike Crne Gore za 8:7  Mala nesreća za nas lopta se odbila van i Crna Gora ima napad za 8:8, ali Pijević brani.

18- Užasna ozljeda i krik koji je odjeknuo dvoranom. Radi se o Hrvatici na golu Crne Gore, Marta Batinović.

16- Šimara zabija s krila. Sjajna Hrvatska u ovih prvih 16 minuta. Crna Gora dosta nervozna, Popović je već na dva isključenja.

14- Ježić nam odmah vraća prednost.

13- Hrvatica u dresu Crne Gore, Matea Pletikosić zabija za 6:6. Iskoriste su igračicu više.

11- Kakva majstorija Blažević. Vrlo važan gol Hrvatske.

9- Jako loše izgleda Crna Gora. Na poklon su nam dali loptu i Milosaljević zabija.

7- Odlična obrana Hrvatske rezultirala je lakim pogotkom Zadravec.

6- Odmah slijedeći napad Mićejević se diže i pogađa. Odličan ulazak naših.

5- Blažević solo akcijom nam donosi plus 1.

5- Prvi gol Crne Gore. Lijepa akcija i s desnog krila Bulatović zabija.

4- Lijepa akcija Hrvatske. Do kraja su čekale cure i Ježić zabija s crte, a onda Pijević brani.

3- Ponovno loš ulazak što se tiče napada. U obrani pak znatno čvršći ulasci, a i Pijević je već ima jednu obranu.

1-Počela je utakmica.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija danas otvara drugi krug Svjetskog prvenstva u Švedskoj. Naše djevojke otvaraju skupinu protiv Crne Gore koja je prenijela četiri boda dok je Hrvatska prebacila jedan iz prethodne skupine.

Za prolaz u četvrtfinale, Hrvatska mora svladati i Crnu Goru i Mađarsku i Kamerun, jedan posrtaj je praktički oproštaj od ambicija za prolaz u četvrtfinale.

Podsjetimo, u prvoj fazi Hrvatska je remizirala sa Sengalom, bila bolja od Kine te u zadnjem kolu poraženi od domaćina Švedske.

Težak susret

Dobra je stvar što Hrvatska jako dobro poznaje Crnu Goru, sastale su se između ostalog i nedavno na Croatia kupu gdje je Hrvatska odnijela pobjedu, igračice igraju zajedno u klubovima, često se susreću i tu neće biti nekih velikih iznenađenja.

Ono što je zanimljivo za Crnu Goru igraju i dvije Hrvatice. Golmanica Marta Batinović (ex Žderić) i igračica Matea Pletikosić branit će boje Crne Gore protiv “svoje” Hrvatske.

Ona je 2015. bila i najbolja rukometašica Hrvatske, ali puklo je na relaciji sa Savezom nakon što se zbog obiteljske tragedije nije osjećala spremnom da zaigra za reprezentaciju.

Susret počinje u 15:30. Prijenos je na RTL kockici, a tekstualni na našem portalu.

Prekrižila je Hrvatsku i sad igra za Crnu Goru: ‘Nije lako protiv zemlje gdje si rođen’

Autor:Ivan Lukač