Kraljice šoka jedva do boda protiv neugodnog Senegala

Autor: Dnevno GIŠ

Hrvatska je uspjela na jedvite jade izboriti bod protiv Senegala, koji se pokazao kao jako neugodna ekipa, a naše rukometašice su uspjele pred sam kraj utakmice sustići protivnice i doći do konačnih 22:22.

Senegal je bolje ušao u utakmicu, Hrvatska je stalno gubila između dva do tri gola razlike, a štekalo je od napada do obrane te smo na poluvrijeme otišli s dva gola minusa.

U drugo poluvrijeme ušli smo još lošije, Senegal je otišao na četiri razlike i činilo se kako nema spasa za naše igračice, a onda su se Kraljice šoka probudile u zadnjih pet minuta susreta.

Probuđena Hrvatska

No u zadnjih pet minuta naše rukometašice počele su igrati, došle su do neriješenog rezultata, a Senegalke su polagano padale pod pritiskom.

Zadnji napad Senegal nije realizirao pa smo tako spretno i sretno došli do boda, a sada nam slijede Švedska pa Kina.

Obrvan i igračice morati će potražiti neke nove putove, jer igra protiv Senegala nije bila dobra, no barem nismo Svjetsko prvenstvo otvorili neočekivanim porazom.

Hrvatska – Senegal 22:22

HRVATSKA: Pijević, Blažević, Pavlović, Ježić, Mičijević, Zadravec, P. Posavec, Bešen, Kapitanović, Šimara, Burić, Šenvald (Brkić), Barišić (Prkačin, L. Kalaus), S. Posavec, Milosavljević, Birtić (L. Kalaus Žulj).

SENEGAL: Elbeco, Sagna, Keita, N‘Diaye, Nimobla, Depina, Sy, Ndeye, Cissokho, Diawara, Youm, Kamdop, Fall, Kebe. C. Cmara, D. Camara.

____________________________________________________________________________________________________________

60′ Kraj utakmice, došli smo do boda

60′ Ježić, izjednačenje, minuta odmora Senegal, koji ima napad za pobjedu

59′ Gol Senegal

59′ Griješe Senegalke, ali i naše

57′ Isključenje Hrvatska

57′ Izjednačenje, počinje nova utakmica

55′  Milosavljević za minus jedan

54′ Barišić zabija sa sedam metara, igračica više za Hrvatsku

54′ Gol Kamara, opet plus tri

53′ Minus dva, zabija Barišić

50′ Sedmerac Hrvatska, još samo 10 minuta do kraja, gol Barišić

48′ Opet plus četiri za Senegal

47′ Hrvatska isključenje, dvije minute

47′ Gol Hrvatska, minus tri

45′ Hrvatice nemaju odgovor za igru Kamare i Senegalki

44′ Gol Senegal, odmah vraćamo i dalje minus tri

44′ Barišić, gol Hrvatska

43′ Senegal na najvećoj razlici plus četiri

42′ Senegal na tri razlike

41′ Gol opet Kamara

40′ Gol za Senegal pa Hrvatska odmah odgovara

39′ Hrvatska na minus jedan

38′ Gol Milosavljević

36′ Period promašaja naše reprezentacije, nikako nam ne ide ofenzivno, a Kamara zabija osmi gol

33′ Opet Kamara, naše nemaju sreće, lopta na crti, nema gola nakon provjere

31′ Zadravec pogađa, minus jedan

31′ Počelo je drugo poluvrijeme

30′ Kraj prvog poluvremena, Hrvatska u zaostatku od minus dva

30′ Malo ‘run and gun’ rukometa, ali rezultat se nije promijenio

29′ Senegal zabija za plus dva i obrana Senegalki

28′ Zadravec opet minus jedan

26′ Ponovno ne uspijevamo u napadu

25′ Gol Senegal iz sedmerca

24′ Šut Barišić, obrana Senegalke

23′ Barišić za minus jedan

23′ Ponovno Kamara, već šesti gol

22′ Gol Blažević, kontra

19′ Kamara opet dva razlike za Senegal

19′ Hrvatska na minus jedan

17′ Opet poklonjena lopta Senegalu, probijanje, vraća se igračica protivnica

16′ Naše promašile šut na prazan gol s naše polovice

15′ Zabijamo s igračicom više

14′ Kamara opet probija naše

13′ Senegalke zabijaju s crte, no odmah odgovara Hrvatska

12′ Mičijević nas vraća na dva razlike

11′ Senegal na plus tri

10′ Promašaj Mičijević, loše igramo

10′ Senegal na dva razlike

8′ Golmanica Senegal skida čistu priliku naših

7′ Sedmerac Hrvatska, bez realizacije, imamo 2:0 u sedmercima

6′ Senegalke za sada bolje od Hrvatica, ali Mičijević vraća

4′ Senegalke povele 2:0, naše odmah vratile

3′ Prijestup naših i dalje smo bez gola

2′ Hrvatska u vratnicu iz sedmerca

1′ Senegal u vodstvu

1′ Počela je utakmica u Švedskoj

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija ima svoj premijerni nastup na Svjetskom prvenstvu u petak od 18 sati protiv Senegala, a naše ‘Kraljice šoka’ u skupini su zajedno s domaćinom Švedskom, Kinom i Senegalom, a od četiri ekipe u skupini plasman dalje izborit će tri, dok se bodovi prenose.

Poslije prve faze natjecanja hrvatska skupina se spaja s onom u kojoj su smještene Mađarska, Kamerun, Crna Gora i Paragvaj, a za očekivati je kako će iz naše skupine sigurno dalje Švedska i Hrvatska, dok će Senegal i Kina odlučivati o trećem, dok iz druge skupine, za pretpostaviti je kako je s najmanje šansi Paragvaj.

Cilj hrvatske reprezentacije na ovom Svjetskom prvenstvu je plasman u četvrtfinale koje donosi i plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre, ali put do tamo neće biti nimalo lak.

Ozbiljna reprezentacija

Izbornik Ivica Obrvan na raspolaganju ima 20 rukometašica, a pred utakmicu sa Senegalom je izjavio:

“Senegal je ozbiljna reprezentacija, igračice imaju rutinu igranja u jakoj Francuskoj ligi. To je za respekt. Moramo se tu dobro i tvrdo postaviti od početka da bismo spriječili probleme. Premda većina misli to je Afrika, to ćemo lako, nije baš tako”, rekao je Obrvan pa pogledao unaprijed:

“Možemo se sigurno nositi sa svakim. Posebno je to važno reći za Mađarsku, Crnu Goru i Kamerun koji nas očekuju u drugom krugu. Ali, o tom potom, prvo da odradimo posao u skupini, pa ćemo onda razmišljati o njima”, zaključio je izbornik.

Dvostruki život Hrvata iz Beograda: Vrti milijarde kao direktor, a kad skine cipele postaje nešto ludo…

Autor:Dnevno GIŠ