KAKAV LUDI DAN ZA HRVATSKI SPORT: Osvojili zlato i dva srebra na Mediteranskim igrama

Autor: Dnevno GIŠ

Današnji dan ostat će zapisan kao veliki dan za Hrvatski sport, u kojem je nakon plasmana vaterpolista u polufinale Svjetskog prvenstva, još jedna lijepa vijest došla je s Mediteranskih igara u Oranu.

Hrvatski gimnastičari Mateo Žugec i Jakov Vlahek osvojili su zlato i srebro u vježbi na konju s hvataljkama na Mediteranskim igrama u Alžiru.

Dvadesetogodišnji Žugec je postao prvak Mediterana s ocjenom 14.250 u finalu, dok je Vlahek osvojio srebro s  14.150 , dok je treći Turčin Ferhat Arican.

Srebro u judu

Hrvatska judašica Ana Viktorija Puljiz osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 52 kg na Mediteranskim igrama u Alžiru, gdje ju je u finalu “ipponom” pobijedila aktualna olimpijska pobjednica do 48 kilograma Kosovarka Distrija Krasniqi.

Hrvatske gimnastičarke ostale bez medalja; Tijana Korent završila je peta, dok je Ana Đerek zauzela dva šesta mjesta.

Autor:Dnevno GIŠ